En büyük Yonga üreticilerinden olan Intel, ürettiği yongaların Yapay Zeka çalışmalarını arttırmasına yönelik, geliştirmeler yapacağını açıkladı. İşte Intel’in Yapay Zeka atağı!

Günümüzün en çok konuşulan bilim ve teknoloji kesişim noktalarından olan Yapay Zeka, beraberinde sürüklediği birçok tartışmaya rağmen, gelişim sürecine hızla devam ediyor.

Gerektirdiği işlem gücü göz önünde bulundurulduğunda, Yapay Zekaçalışmalarının başlıca ihtiyaçlarından olan veri işleme gücüne, Inteltarafından bir destek geldi.

Yapılan açıklamaya göre Intel, ürettiği çipleri için Yapay Zeka gelişimçalışmalarına yardımcı olacak bilgiler sağlayacak!

Intel, Yapay Zeka’ya destek çıkıyor!

Intel tarafından yeni açıklanan bir habere göre Intel, bünyesine kattığıSaffron Teknoloji ile, Yapay Zeka alanına ciddi destek sağlamaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamaların detaylarında Saffron tarafından Yapay Zeka ve insan beyni ile ilgili çok daha detaylı makalelerin yayınlanacağı ve kullanıma sunulacak olan yonga setlerinin datasheet kapsamlarının, Yapay Zeka çalışmalarını kolaylaştıracak şekilde özelleştirileceği kaydediliyor.

Öte yandan Yapay Zeka çalışmalarına yardımcı nitelikte veri merkezlerinin sağlanacağı da, açıklanan bilgiler arasında dikkat çekenlerden oluyor. Son olarak veri merkezleri ile ilgili açıklama yapan Intel Teknoloji Bölümü Başkanı John Walden, “Büyük veriler, yeteri kadar akıllı ve bağlı olduğu küçük cihazlar üzerinde işlev görebilir” şeklinde bir yorumda da bulundu. Böylece veri merkezlerinin önemini vurgulayan Walden, Yapay Zeka’nın cihazlardan çok, veri merkezlerinde büyüyeceğini de, üstü kapalı olarak öne sürmüş oldu.