Apple, iOS 15 ile öncelikle ABD genelinde sunmayı planladığı önemli bir özelliği erteledi. İşte ertelemeye dair tüm detaylar…

Apple, bugün içerisinde resmi sitesinin iOS 15 ve watchOS 8 sayfalarını güncelleyerek yakın zamanda eklenecek olan önemli bir özelliğin ertelendiğini duyurdu. 2021’nin sonuna doğru gelmesine kesin gözüyle bakılan o özellik, 2022’ye ertelendi. İşte detaylar…

iOS 15, ehliyet taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıracak

Apple, geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı bir açıklamayla; Arizona ve Georgia eyaletini pilot bölge olarak belirleyecek şekilde, ehliyet ve kimliklerin iPhone ve Apple Watch’lara işlenebileceğini belirtmişti.

Apple kullanıcılarının ehliyet ve kimlik taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıracak olan özellik daha sonrasında Connecticut, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma ve Utah eyaletlerine gelecekti. Apple, bu özelliğin 2021 yılı sona ermeden kullanıcılara sunulacağını belirtmiş olsa da son gelen açıklamalarla bu yenilik 2022 yılının ilk aylarına ertelendi.

Eğer bu özellik 2021 bitmeden kullanıcılara ulaşmış olsaydı, ilk olarak seçilmiş ABD havalimanlarında kimlik gösterme zorunluluğu ortadan kalkacaktı. Wallet uygulamasına entegre edilmesi beklenen özellik şu an itibarıyla 2022’nin ilk aylarında kullanıcılarla buluşacak gibi görünüyor.

Apple cephesi, yeni özelliğin ABD çapında denenmesi sonrasında yavaş yavaş tüm dünyada da kullanılabilir olacağını belirtiyor. Kimlik ve ehliyet taşıma zorunluluğunu kaldıracak olan bu yenilik, kullanıcıların Face ID kullanmasını zorunlu hale getirecek ek önlemler de barındıracak.