iOS 16’da Apple Music ile her şey yeni!

0
8

iOS 16 ile Apple, müzik akışı hizmetine diğer tüm yıllardan farklı olarak bir ton yeni özellik duyurmadı. Bununla birlikte, iOS 16 ile Apple Music’i kullanırken, özellikle de ilk genel beta sürümü çıktığında, kullanıcıların seveceği birkaç işlev ve ince ayar var.

iOS 16’daki Apple Music, kullanıcıların çalma listelerini sıralamalarına olanak tanır. Geleneksel olarak, Müzik uygulamasındaki tüm çalma listeleri, şarkıların çalma listesine eklendiği sıraya göre sıralanır: ilk eklenen şarkılar en üste ve en son eklenen şarkılar alta.

iOS 16’daki Apple Music’teki bu yeni özellikle, çalma listenizi Başlığa, Sanatçıya, Albüme ve daha fazlasına göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca, bir şarkıcı/grup profili açtığınızda, “en çok önemsediğiniz sanatçıları yeni müzik bildirimleri ve iyileştirilmiş önerilerle takip edebileceğiniz” yeni bir Favori düğmesi var.

iOS 16’daki Apple Music ayrıca şunları sunar:

 Volume HUD, Apple Music uygulamasında bir ince ayara sahiptir. Şarkının uzunluğunu gösteren çubuğa benziyor;
 Albümleri, çalma listelerini, single'ları vb. ararken, kapakların daha yuvarlak olduğunu fark edeceksiniz;
 iOS 16 Kilit Ekranındaki Apple Music widget'ı artık farklı. Ayrıca dinlediğiniz cihazları da gösterir (HomePod, AirPods, Beats kulaklıklar ve hatta kablolu kulaklıklar);
 Mesajlar aracılığıyla SharePlay'i kullanırken artık filmler, müzik, antrenmanlar, oyunlar ve daha fazlası gibi etkinlikleri Mesajlar'da sohbet ederken arkadaşlarınızla senkronize ediyor;
 Sıraya eklemek için şarkıları sürükleyip bırakabilirsiniz;
 Müziği bir HomePod'dan diğerine AirPlaying olmadan diğer HomePod'a taşıyabilirsiniz.

Apple Music kullanıcıları, Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses adlı yeni bir özellikten büyük ölçüde yararlanacak. iOS 16’da AirPods 3, AirPods Pro ve AirPods Max kullanıcıları için mevcut olan bu özellik, bir AirPods cihazı kullanırken yüzünüzün ve kulaklarınızın 3B haritasını çıkarmak için iPhone’unuzun TrueDepth sensörünü kullanır.

Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses, Uzamsal Sesli Dolby Atmos’un ses kalitesini büyük ölçüde artırır ve bu sonbaharda tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale geldiğinde kesinlikle denemeye değer.

Son olarak, iOS 16 beta 3 sırasında Apple, Kilit Ekranına yeni bir müzik ve podcast önizlemesi ekledi. Üçüncü taraf uygulamalarla da çalışsa da, Apple’ın kendi Müzik uygulamasında nasıl olduğunu görmek güzel.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın