iOS 16’nın gelecekteki iPhone’lar için her zaman açık görüntüleme özelliği içereceği bildiriliyor

1

WWDC 2022’ye bir haftadan biraz daha az bir süre kalmışken, Apple’ın yıllık geliştirici konferansında neler duyurabileceği hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkıyor. Bloomberg’den Mark Gurman, en son Power On haber bülteninde, şirketin kilit ekranındaki iyileştirmeler de dahil olmak üzere iOS 16 hakkında paylaşacak adil bir miktarı olacağını öne sürüyor. Gruman, Apple’ın mobil işletim sisteminin bir sonraki sürümünün widget benzeri özelliklere sahip duvar kağıtlarını içereceğini söylüyor.

İOS 16 ne zaman geliyor? İşte iPhone´lara gelmesi beklenen yeni özellikler  - Teknoloji Fotoları | AKŞAM

Ek olarak, iOS 16’nın, başlangıçta şirketin bir sonraki iPhone Pro modellerine özel olacak her zaman açık ekran özelliği için destek içereceği bildiriliyor. İşlevsellik, bu cihazların ekranlarını tamamen uyandırmaya gerek kalmadan size bildirimleri ve diğer incelenebilir bilgileri göstermesine olanak tanır. Bu, birçok Android telefonda uzun süredir mevcut olan bir özellik ve Apple’ın geçen yıl iPhone 13’e eklemeyi planladığı ancak daha sonra planlarını değiştirdiği bildirildi.

Önceki tahminlerini yineleyen Gurman, iOS 16’nın işletim sisteminin çoklu görev ve pencerelemeyi nasıl idare ettiğine ilişkin geliştirmeler de içereceğini söylüyor. Gurman, geliştirici Steve Troughton-Smith’in Apple’ın muhtemelen iOS kullanıcılarının uygulama pencerelerini yeniden boyutlandırmasına izin verecek bir yol üzerinde çalıştığını gösteren yakın tarihli bir tweetinden alıntı yapıyor. Bu, özellikle iPad’de faydalı olacak bir özellik. Gurman, şirketin Mesajlar içine yeni sosyal ağ benzeri özellikler eklemesini de beklediğini söyledi. Neyse ki Apple’ın iOS 16 için ne planladığını görmek için fazla beklememiz gerekmeyecek. WWDC 2022 6 Haziran’da başlıyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.