PanGu ekibi iOS 9 için Jailbreak aracını yayınladı.

Apple, güncellemeler ile Jailbreak işlemine imkan sağlayangüvenlik açıklarını kapatmaya çalışsa da, her dönem bir ekip açık bularak Jailbreak aracını yayınlamayı başarıyor. iOS 8 için yayınladığı Jailbreak aracı ile ismini duyduğumuz PanGu ekibi bugün iOS 9‘un da üstesinden geldiklerini açıkladı.

PanGu ekibi, iOS 9 ile iOS 9.0.2 sürümleri arasındaki iPhone ve iPad modellerini kapsayan Jailbreak aracını yayınladı. iOS 9 için Jailbreakaracı; iPod touch, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6s, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad, iPad Air, ve iPad Air 2 modellerinde çalışıyor.

iOS 9 Jailbreak nasıl yapılır?

iOS 9 Jailbreak için PanGu programını buradan indirin. iOS cihazınızdanAyarlar>iCloud>iPhone’umu Bul bölümüne girin ve bu seçeneği pasif hale getirdin. Daha sonra Ayarlar>Parola bölümünden “Parolayı Kapat” seçeneğine tıklayın.

ios9-jailbreak

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra PanGu programını yöneticiolarak açın ve iPhone veya iPad’inizi PC’ye bağlayın. PanGu programındaStart tuşuna basın ve bekleyin. İşlemler bittikten sonra iPhone veya iPad’iniz kapanıp açılacaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra iOS cihazınızda Cydia uygulaması yer alacak. Cydia uygulamasına girin ve gerekli repoları güncellemesini bekleyin.