Apple bilgisayarlardan bile daha hızlı dediği 12.9 inçlik yeni tableti iPad Pro modelini ön siparişe sunuyor. iPad Pro ön siparişi ve daha fazla detay haberimizde.

 

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPad Pro tablet pazarına yeni bir boyut kazandırdı. 12.9 inçlik yapısı, kalem ve üzerindeki donanımile ön plana çıkıyor.

 

iPad Pro Özellikleri!

iPad Pro gücünü Apple’ın yeni nesil Apple A9X işlemcisinden alıyor. 4GB RAM kullanılan cihazın önceki nesil tabletlere göre yüzde 80 daha yüksek bir performansa sahip olduğu belirtiliyor. Apple’ın iPad Pro ile birlikte tanıttığı kalemi Apple Pencil ile kullanım kolaylığı üst seviyelere çıkıyor.Apple Pencil, 15 saniye şarj ile 30 dakikalık kullanım ömrü sunabiliyor.

ipad-pro-hero

12.9-inç 2732 x 2048 çözünürlükte Retina ekrana sahip olan iPad Pro’da 4 adet hoparlör bulunuyor. Touch ID desteği bulunan cihazda 150 Mbps LTEve Wi-Fi 802.11 ac bağlantısına yer veriliyor.

iPad Pro Fiyatı ve Ön Sipariş!

iPad Pro’yu satın almak henüz mümkün değil. Apple’a yakınlığı ile bilinen bazı kaynaklara göre iPad Pro ön siparişleri Ekim ayı sonunda açılacak veKasım ayı itibarı ile teslimatlar başlayacak. Fiyat konusuna gelince iPad Pro’nun Amerika fiyatı 799 dolar olarak belirlenmiş. Ülkemizde bufiyata vergileri ve döviz kurunun durumunu da ekleyince 3000 – 3500 gibi çılgın bir fiyattan satışa gireceğini tahmin edebiliriz.

Kaynak : ShiftDelete