iPad’ler, iOS 16’da akıllı ev merkezi yeteneklerini kaybedebilir

0
2

MacRumors raporlarına göre Apple, iOS 16’dan itibaren HomeKit aksesuarlarını kontrol etmek için artık bir iPad’i ana merkez olarak kullanmanıza izin vermeyecek. Görünüşe göre iOS 16’nın ikinci geliştirici beta sürümünde MacRumors’a katkıda bulunan yazar Steve Moser tarafından bulunan metin, değişikliği açıklıyor.

Ev uygulamasındaki metinde, “Aksesuar bildirimleri almak ve diğer kişilerin evinizi kontrol etmesine izin vermek gibi özelliklerden yararlanmak için bir ev merkezi gereklidir” dediği bildiriliyor. “Bu evler de en son HomeKit’e yükseltilene kadar paylaşılan evleri görüntüleyemezsiniz. iPad artık bir ana merkez olarak desteklenmeyecek.”

Değişiklik, bulunan metnin önerdiği gibi yürürlüğe girerse, iOS 16’ya yükselttiğinizde ana merkeziniz olarak bir HomePod, HomePod mini veya Apple TV kullanmanız gerekeceği anlamına gelir. MacRumors’un belirttiği gibi, şirketin iOS 16 önizleme web sayfası “ev hub’ları olarak yalnızca Apple TV ve HomePod destekleniyor” diyor ve buna göre Apple’ın iPad’ler için desteği gerçekten kaldırmayı planladığını gösteriyor.

Değişiklik hayal kırıklığı yaratsa da, iOS 16 için akıllı ev cephesinde bazı iyi haberler var. Güncelleme, yeni kategoriler bölümü ve yeniden tasarlanmış ana sayfa sekmesi gibi özelliklere sahip tamamen yeni bir Ev uygulamasını içerecek. Ve daha sonraki bir iOS 16 güncellemesi, bu sonbaharda gelmesi beklenen geniş endüstri desteğine sahip yeni akıllı ev bağlantı standardı Matter için destek ekleyecek. Yaklaşan Matter desteği, Apple’ın neden iPad ana hub desteğini bıraktığına dair bir ipucu sağlayabilir: Hiçbir iPad, Matter tarafından kullanılan bir akıllı ev ağı protokolü olan Thread’i desteklemezken, Apple TV 4K ve HomePod mini bunu yapıyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın