iPhone 14, bu yılki en heyecan verici akıllı telefon lansmanı olmayabilir

0
3

iPhone 14’ün bu yıl gelen en büyük akıllı telefon lansmanı olduğunu düşünmüş olabilirsiniz – sonuçta, her yılın son birkaç ayı genellikle Apple ve en yeni cihazları tarafından yönetiliyor – ancak yanılıyor olabilirsiniz.

Görünüşe göre Xiaomi 13 çok önceden piyasaya sürülebilir ve umduğumuz kadar heyecan verici olursa, Apple’ın gök gürültüsünün bir kısmını çalabilir. Bu, iyi haberi paylaşmak için Çin sosyal medya platformu Weibo’ya giden en iyi sızıntı yapan Dijital Sohbet İstasyonundan geliyor.

Görünüşe göre, Xiaomi 13 Kasım 2022’de piyasaya sürülebilir – Xiaomi 12 Aralık 2021’de piyasaya sürüldüğü için bu beklediğimizden daha erken. Sızıntı, ilerlemenin geçen yıldan bir ay önce olduğunu ve bunun daha erken bir lansmana işaret edeceğini söylüyor.

Bunların hepsi Xiaomi’nin amiral gemisinin Çin lansmanı ile ilgili – Aralık ayından çok sonra neden sadece 12’nin reklamlarını gördüğünüzü merak ediyorsanız, bunun nedeni küresel lansmanın Mart 2022 olmasıydı. Bu modelin Xiaomi 13 için tekrarlanmasını beklerdik.

Dijital Sohbet İstasyonu doğruysa, Xiaomi 13 bir ay önce gelebilir ve bu nedenle Apple’ın en yeni iPhone’larına daha yakın bir rakip olabilir; bu, şaşırtıcı derecede erken bir lansman olsa da, muhtemelen bundan çok önce gelmeyecektir. Ayrıca, küresel lansmanını Samsung Galaxy S23 ailesi ile aynı zamanda gerçekleştirebilecek olan küresel tanıtımın da ileri sürüldüğünü görebiliriz.

Analiz: Peki ya gerçek rakip gelişi?

Xiaomi 12 serisi ile şirket, küçük gövdeli bir cep telefonu oluşturmak için amiral gemisinin boyutunu küçülterek Samsung Galaxy S21 ve iPhone 13 gibi benzer fiyatlı diğer amiral gemilerine rakip olmak için sağlam bir hamle yaptı.

Ancak Xiaomi, yalnızca iki 13 telefonun geldiğine ve Xiaomi’nin tipik olarak amiral gemisi serisi lansmanlarını şaşırttığına bakılırsa, Apple’ın telefonlarına rakip olacak tam bir telefon paketi çıkaramayacak.

Xiaomi 13 Ultra muhtemelen yalnızca 2023’ün ortasında piyasaya sürüleceğinden, iPhone 14 Pro Max’e gerçek bir rakip büyük olasılıkla ortaya çıkmayacak, standart ve Pro Xiaomi ve Apple telefonlar büyük olasılıkla karşılaştırılabilir olsa da, orada olması pek olası değil.

Xiaomi, Apple’ın yapamayacağı bir şey sunabilir: uygun fiyatlı bir alternatif. Xiaomi 12T serisi, büyük olasılıkla Ağustos veya Eylül’de, Xiaomi 12 serisinden özelliklere sahip, ancak ondan (ve iPhone’lardan) daha düşük bir fiyata sahip orta sınıf bir Android telefon olarak piyasaya sürülecek ve muhtemelen bir Xiaomi 13 Lite göreceğiz.

Apple ve Xiaomi farklı kitleleri hedefliyor, bu nedenle rekabet eden bazı cihazları olsa da her ikisinin de öne çıkan cihazları olması mantıklı. Ancak birinci sınıf bir telefon alabilen ve en iyi kamera özelliklerine sahip olmak isteyenler, her birinin sunduğu Pro telefonlar arasında seçim yapmakta zorlanabilirler.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın