iPhone 14 Pro’nun onarımı diğer yeni modeller kadar kolay değil!

1

iPhone 14’ün ürün yelpazesine yayılan şaşırtıcı bir şekilde onarılabilir tasarımı için çok fazla şey var. iFixit, iPhone 14 Pro Max’in yıkımını tamamladı ve düzeltilmesi daha kolay olan dahili parçalar taşınmadı. Arka camı kırarsanız, kendiniz tamir etmekte zorlanacaksınız – veya cihazınız garanti kapsamı dışındaysa pahalı bir Apple Store ziyareti yapacaksınız. Apple, Pro modellerinin bu yükseltmeyi alacağını asla söylemese de, telefonunuzu küçük bir ameliyatla çalışır durumda tutmayı planlıyorsanız, dikkate değer.

Apple’ın neden tüm iPhone 14 serisinde dahili özellikleri yeniden düşünmediği açık değil. iFixit, özellikle Pro ailesinin yeni kamera ve ekran teknolojileriyle ilgili tedarik zinciri riskleri göz önüne alındığında, Apple’ın olası gecikmeleri sınırlamak istediğini tahmin ediyor.

Yıkımın birkaç ek sürprizi var. iPhone 14 serisinin ABD sürümlerinde Apple, yeni çıkarılan SIM tepsisini başka bir şeyle değiştirmedi. Bu, yerden tasarruf etmekten çok eSIM’in benimsenmesini sağlamak içindir. iFixit ayrıca acil durum iletişimi için özel bir uydu anteni belirleyemedi, bu da Apple’ın SOS mesajları göndermek için normal hücresel veya WiFi antenlerini kullanıyor olabileceğini düşündürüyor.

İFixit’e göre, iPhone 14 Pro’nun genel tamir edilebilirliği, parçaları etkinleştirme gereksinimi dışında korkunç değil. Bununla birlikte, Apple tasarımını uyumlu hale getirmedikçe, kendin yap onarım meraklıları, nispeten az zorlukla tamir edebilecekleri bir iPhone istiyorlarsa fedakarlık yapmak zorunda kalacaklar.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın