Bu yılın sonlarına doğru tanıtılması beklenen iPhone 14 serisinin teknik özelliklerinden bazıları sızdırıldı. İşte detaylar…

Bir süre önce piyasa değeri 3 triyon doları aşan ilk şirket ünvanının sahibi olan Apple, bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürmeye hazırlandığı iPhone 14 serisi üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Serinin tanıtım tarihi yaklaştıkça ortaya çıkan iddiaların ve sızıntıların sayısında ciddi bir artış yaşanırken, kısa süre önce cihazlarla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

iPhone 14 serisi kullanıcılara neler sunacak?

Apple, son iki nesilde olduğu gibi iPhone 14 serisinde de kullanıcıların karşısına dört modelle karşısına çıkacak. Ancak burada önemli bir oyuncu değişikliği olduğunu da belirtelim. Zira iPhone 14 serisinde mini modeli olmayacak, bunun yerine Max adında yeni bir cihaz kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Bu yılın sonlarına doğru tanıtılması beklenen iPhone 14 serisinin teknik özelliklerinden bazıları sızdırıldı. İşte detaylar...
iPhone 14 Pro modellerinde kullanılması beklenen ön panel tasarımı

Bu doğrultuda 14 ve 14 Max’in serinin aynı ekran boyutlarına sahip uygun fiyatlı modelleri olması beklenirken, Pro ve Pro Max ise öncekilerde olduğu gibi üst düzey özellikleri ve yüksek fiyat etiketlerini benimseyecek. Öte yandan akıllı telefonların tümünde ProMotion teknolojisi ile harmanlanmış 120 Hz ekran tazeleme hızı bulunacak.

İlk olarak 2017 yılında tanıtılan X modelinde kullanıldıktan sonra adeta bir gelenek haline gelen çentik tasarımı da 14 serisi ile büyük ölçüde değişecek. Bu noktada Pro ve Pro Max modellerinde içerisine Face ID ve ön kameranın konumlandırıldığı hap şeklinde bir tasarım kullanılacak. Serinin diğer üyelerinde ise yine çentik tasarımı bizleri karşılayacak.

Bu yılın sonlarına doğru tanıtılması beklenen iPhone 14 serisinin teknik özelliklerinden bazıları sızdırıldı. İşte detaylar...

RAM tarafında da bazı değişikliklerin yapılması planlanıyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan 13 serisinin Pro ve Pro Max modellerinde tercih edilen 6 GB RAM, 14 serisinin tüm üyelerinde kullanılacak. Böylelikle aradaki performans farkı minimuma indirilerek nispeten uygun fiyatlı modelleri satın alan kullanıcılara Pro hissi verilecek. Bunun dışında yine Pro ve Pro Max cihazlarında 8K video kaydı yapabilmesi için 48 Megapiksel çözünürlüğünde ana kamera mevcut olacak.

Son olarak iPhone 14 serisinin geçtiğimiz günlerde sızdırılan tahmini başlangıç fiyat etiketleri ise şöyle;

  • iPhone 14: 799 dolar
  • iPhone 14 Max: 899 dolar
  • iPhone 14 Pro: 1099 dolar
  • iPhone 14 Pro Max: 1199 dolar

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın