Duyurulduğu günden bu yana gündemden düşmeyen iPhone 6s şimdi de kamerasıyla tartışma konusu oldu. iPhone 6s kamerası yapılan testlerde birçok cihazın gerisinde kaldı.

Yakında ülkemizde de satışa sunulacak olan iPhone 6s, şu anda3100TL’den başlayan ön sipariş fiyatlarıyla kullanıcılarını bekliyor.

Bir akıllı telefonun etiket fiyatı bu kadar yüksek olunca, haliyle telefondan beklenilenler de bir o kadar fazla oluyor.

Genel performans olarak kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Apple,yeni iPhone modelinde kamerasını da iyileştirmiş ve 12 Megapiksellik bir ana kameraya yer vermişti. Peki bu kamera nasıl bir performansa sahip?

İşte bu sorunun yanıtını dünyanın önde gelen kamera uzmanlarındanDxOMark verdi.

iPhone 6s Kamerası Sınıfta Kaldı!

Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 6s, bir dizi teste tabi tutuldu. Bu testlerde 4K video çekimi, hızlı otomatik odaklama, düşük ışıkta pozlamadengesi, doğru tonlama ve benzeri özellikler baz alınarak bir puan çıkartıldı.

Birçok telefonunun tabi tutulduğu bu testte iPhone 6s’in aldığı puan hiç de tatmin edici olmadı.

Apple’ın öve öve bitiremediği, “Değişen tek şey herşey” sloganıyla satışa sunduğu iPhone 6s, kamera testlerinde selefi iPhone 6 ile aynı puanı aldı. Dilerseniz diğer telefonların performansını da içeren tabloya aşağıdan göz atabilirsiniz.

iphone-6s-kamera

Tabloya baktığımızda en yüksek puanın Sony Xperia Z5’e gittiğini görüyoruz. Lensleriyle birçok firmaya destek olan Sony, kamera testlerinde aldığı 87 puanla zirveye yerleşmiş. Xperia Z5’i Galaxy S6 Edge izliyor. Sonrasında ise Nexus 6P, LG G4, Galaxy Note 4 ve Motorola X Stylegeliyor.

Bu test sonuçlarına göre iPhone 6s ile birlikte birçok şey değişse de kameranın pek de değişmediğini söylemek mümkün.