2000’li yılların ortasında yayınlanması planlanan ancak iptal edilen Need for Speed dizisiyle ilgili detaylar ortaya çıktı.

Need for Speed her ne kadar 2014 yılında Aaron Paul‘ün başrolünü üstlendiği bir yapımla sinema perdesine gelmiş olsa da, oyunun dizi uyarlamasını henüz göremedik. Eski yapımcı Craig Lieberman, 2000’li yıllarda dizi olarak çekilecek olan yapımla ilgili detayları basınla paylaştı.

Need of Speed dizisi, oyuna çok benzeyecekti

2014 yılında vizyona giren ve o dönem oldukça büyük bir populariteye sahip Fast & Furious serisinin de etkisiyle başarı elde etmeyi planlayan NFS filmi, eleştirmenlerden vasat notlar almıştı. Buna karşın Breaking Bad’in Jesse Pinkman’ı Aaron Paul’un başrolünde olduğu yapım, tam 200 milyon dolarlık bir gişe başarısı elde etmeyi başarmıştı. Eski bir yapımcı olan Craig Lieberman, ünlü oyun serisinin bir de iptal edilen dizisi olduğunu açıkladı.

Lieberman, 2001 ve 2006 yıllarında arasında birçok televizsyon dizisi üzerinde çalıştığını ve şirketlere çeşitli konsept tasarımlar sunduğunu açıkladı. Lieberman, bunlardan sadece birinin televizyon setine taşınamadığını ve onun da EA Games’in ünlü yarış oyunu serisi Need for Speed’in tv uyarlaması olduğunu belirtti.

Lieberman, konsepti sunarken aklındaki fikrin yarışçıların çeşitli etkinliklere katılarak araçlarını geliştirecek ekipmanlar satın aldıkları ve yeni etkinliklerde, diğer yarışçılardan kazandığı yeni otomobilleri de kullandıkları bir dizi olduğunu belirtti.

Eski yapımcı, zamana karşı yarışlar, çeşitli bire-bir kapışmalar gibi oyunda yer alan tüm unsurları diziye yedirmeye çalışmak istemiş. Bu anlamda seride referans aldığı oyunun da Need for Speed: Underground olduğunu söylüyor. Özetle dizi eğer hayata geçebilseydi, NFS: Underground temasında ve renk skalasında bir yapımla karşı karşıya kalacaktık.

Oldukça ümit vadeden projenin neden gerçekleşmediğine de değinen Lieberman, kafasındaki dizinin hayata geçmesi için 6 milyon dolarlık bir bütçe istediğini ve firmaların bu maliyetleri karşılamaya yanaşmadığını belirtti. Aynı dönemde araba temalı çok fazla dizi olmasının da kendisinin elini kolunu bağladığını sözlerine ekledi.