MSI, bugün yapılan “Başarmaya Kararlı” başlıklı ilk sanal zirvesinde, iş pazarına yüksek performanslı yeni bir ürün ailesiyle girdiğini duyurdu. Yeni ve üretkenlik serisi, kurumsal ve bireysel müşterileri hedefliyor. Summit serisi, yeni duyurulan 11. nesil Intel  işlemcisi ile kullanıcı üretkenliğini destekliyor ve COVID-19 nedeni ile tırmanışa geçen uzaktan çalışma trendine uyum sağlamayı hedefliyor.

İş odaklı MSI Summit ile kurumsal kimlik de yenilendi

Zirvenin sunuculuğunu yapan MSI Notebook Global Satış & Pazarlama Direktörü Derek Chen, etkinliği “2020 birçok meydan okuma ile başladı fakat aynı zamanda yeni fırsatlar da getirdi. Bugün, değişen iş ortamlarımızdaki ihtiyaçlarımıza uyum sağlayacak yüksek performanslı, iş ve üretkenlik odaklı ilk laptoplarımızı tanıtmaktan gurur duyuyoruz” cümlesiyle başlattı.

Chen, MSI’ın bu ürün gamını Summit, Prestige ve Modern ürün ailelerin 3 yeni seri ile genişlettiğini duyurdu. MSI’ın yeni iş ve üretkenlik ürün ailesi, farklı tipte kullanıcılar ve iş kollarının ihtiyaçlarına hitap ediyor.

11.nesil Intel işlemci ve Intel’in bugüne kadar ürettiği en güçlü dahili grafik çözümü olan Intel iRIS Xe ile taşınabilirlik ve performans arttırıldı. Her iki donanım da Summit serisinde ile bir araya geldi. TPM 2.0 sayesinde kurumsal seviyede güvenlik sağlanarak hem bireysel, hem de iş verilerinin güvenliği sağlandı.

Summit serisi iki farklı modele sahip. Summit B serisi, 10 saatin üzerinde batarya süresi ile mesai boyunca kullanıcısını yarı yolda bırakmıyor. Summit E serisi ise daha çok grafik tarafında kendini diğerlerinden farklılaştırıyor.

is-odakli-msi-summit-serisi-duyuruldu

Prestige, Modern, Prestige 14 Evo, ve Summit E13 Flip

Etkinlikte ayrıca, Prestige ve Modern serisi laptoplar da boy gösterdi. Bu ürünler yeni MSI logosu ve farklı renk seçenekleri ile yenilendi. Yüksek performanslı ince tasarımı ile Prestige ve Modern serisi laptoplar, iş odaklı günlük kullanımı işlevsellik ve geniş kapsamlı özelliklerle sunuyor.

Tanıtılan yeni ürünlerden biri olan Prestige 14 Evo ise Intel’in 11.nesil işlemcisi ve Intel Evo platformuna sahip ilk laptoplar arasında. Bu da Prestige 14‘ü standart bilgisayarlardan çok daha akıllı yapıyor.

Etkinliğin sonunda gelen sürpriz ise yakında çıkacak olan MSI Summit E13 Flip oldu. 360 derece katlanabilen ekranı ile tablet konforundaki bu laptop, birçok kullanım şeklini destekliyor.

MSI’ın “İş ve Üretkenlik” laptoplarının 2020 Ekim ayından itibaren popüler teknoloji mağazalarında ve online mağazalarda satışa çıkması bekleniyor.