Eski AMD ve Apple işlemci tasarımcısı Jim Keller, Samsung ile anlaştı mı? İşte popüler işlemci tasarımcısının Samsung’a transfer olduğu iddialarının detayları.

Akıllı telefon işlemcilerinin hızla gelişmesi ile birlikte işlemci üreticileri arasındaki kıyasıya rekabet devam ediyor. Pek, çok popüler markada ise artık ismi popüler olan mühendisler, iyi işler çıkarıyorlar. Jim Keller‘da bu isimlerden biri.

Jim Keller, Samsung’da baş tasarımcı mı oldu?

Daha önce Apple, AMD ve Broadcomm ile çalışmış olan Jim Keller, uzun ve güçlü bir kariyere sahip. Bugün ise Jim Keller için önemli bir iddia ortaya atıldı. Söylenenlere göre Jim Keller, son olarak çalıştığı AMD‘denSamsung‘a baş tasarımcı ve ar-ge lideri olarak transfer olmuş.

Jim Keller, Apple A4 ve A5 işlemcileri üzerinde çalışmıştı!

Daha önce Apple‘da iPhone 4 ve iPhone 4s modellerinde kullanılan A4 veA5 işlemcilerinin, AMD‘de ise Zen mimarisinin geliştirilmesinde etkin rol oynayan Jim Keller‘ın, şimdi de Samsung‘da 14 nm FinFET işlemcilerle ilgiliçalışmalarda aktif olacağı söyleniyor.

exynos (1)

Tahminlerimize göre Jim Keller‘ı Galaxy S7‘deki Exynos 8890işlemcisinden ziyade, daha sonra üretilecek Exynos 8 Octa işlemcilerde ve daha da iyi işlemcilerde göreceğiz.