Daha önce geçici olarak CEO koltuğunda bulunan Jack Dorsey artık Twitter kalıcı lideri. Otoriteler bu zamanlamanın iyi olduğunu ve Dorsey’nin artık daha iyi bir lider olduğunu düşünüyor.

Twitter ve Square hizmetlerinin kurucusu Jack Dorsey Twitter’ın kalıcı CEO’su olarak marka koltuğuna atandı. Geçtiğimiz Temmuz ayında Dick Costolo’nun yerine geçici olarak CEO olan Dorsey artık resmen Twitter’ın başında. Jack Dorsey aynı zamanda Square’in de CEO’luğunu yapıyor. İki büyük görevi de aynı anda götürmeyi hedefleyen Jack Dorsey’nin iki büyük marka için gelecekte planları var.

Zaman zaman odak problemi oldu

Bu Jack Dorsey’nin Twitter’daki ilk CEO’luk görevi değil. Marka ilk kurulduğu zamanlarda yöneticilik görevini üstlenen Dorsey, bir müddet bu koltukta kaldı ve daha sonra yerini devretti. Peki Dorsey sadece Twitter’amı adıyor kendisini? Jack Dorsey mesai saati bitmeden ofisten erken çıkıp moda tasarımcılığı dersi almaya gidiyor. Bazen de mesaiye geç gelerek yoga ve sanat derslerine katılıyor. Jack Dorsey, enerjisini ve zamanını bu değerlere bölmüş durumda.

Jack Dorsey’nin eski CEO’luk görevleri çok takdir edilmiyor. Sürekli değişen fikirleri yüzünden çalışanların liderlerine ayak uyduramamaları güç durumlara yol açıyordu. Fakat otoritelere göre Twitter’ın bu zor dönemindeJack Dorsey en iyi ihtimal. Ünlü internet yorumcuları Jack Dorsey’nin CEO’luk görevinde Twitter’ın daha iyi yerlere geleceğinden emin. Gelişmeleri takip edip sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak : ShiftDelete