Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında olan Twitter’ın CEO’su ve kurucularından Jack Dorsey, istifa ettiğini duyurdu.

Sosyal medya devleri arasında olan Twitter, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Şirket, son zamanlarda yayınladığı yeni güncellemelerle kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak istiyor. Bunun için bünyesine yeni kişiler ekliyor.

Her ne kadar yeni kişiler eklense de bazı kişiler şirketten ayrılıyor. Yeni bilgilere göre ise Twitter’ın kurucuları arasında olan ve şirketin CEO’luk görevini üstlenen Jack Dorsey bugün istifa etti. Yerine Hindistan doğumlu olan ve şu ana kadar Twitter’ın CTO’su pozisyonunda bulunan Parag Agrawal geçti.

Yeni Twitter CEO’su Parag Agrawal oldu!

Twitter’ın kurucusu ve yıllardır İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev yapan Jack Dorsey, şirketten istifa ettiğini şahsi hesabından açıkladı. Mayıs ayında yönetim kurulundan da bağını koparacağını ifade eden Dorsey, kurucuları arasında olduğu dijital ödeme şirketi Square’in de CEO’luğunu yürüttü.

Bu açıklamanın ardından şirketin başına oybirliği ile Twitter CTO’su Parag Agrawal geçti. Jack Dorsey’in neden böyle bir karar verdiği de merak konusu. Ancak son zamanlarda ünlü iş insanın kripto paralara olan merakı onu istifaya sürüklemiş olabilir. Ayrıca iddialar sonrasında Twitter hisseleri %11 artış gösterdi.

Yeni CEO Parag Agrawal, birçok zorlukla karşı karşıya kalacak. Twitter, 2023 yılına kadar 315 milyon adet paraya çevrilebilir aktif kullanıcıya ulaşmak istiyor. Ayrıca 2023 yılında yıllık kazancın da 2 katına çıkarılması hedefleniyor.

twitter ceo parag agrawal
Twitter’ın yeni CEO’su: Parag Agrawal

Geçtiğimiz yıl Twitter’ın paydaşları arasında olan Elliott Management’ın kurucusu ve yatırımcı Paul Singer, Jack Dorsey’in CEO’luk görevini bırakmasını talep etmişti. Paul Singer, iki halka açık şirketi yürütmek pek sağlıklı olmayacağı için yerini başka birine bırakmasının daha doğru olacağını söylemişti. Ancak bu olay sonrasında şirkette bir değişiklik meydana gelmedi.