Los Angeles göklerinde görülen jetpack’li uçan adam sosyal medyayı hareketlendirdi. Geçtiğimiz Ağustos döneminden bu yana Los Angeles Uluslararası Havaalanı’nda uçuş yapan pilotlar tarafından gözlemlendiği iddia edilen uçan adam şimdi de kameralara yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ortaya çıkan şaşırtıcı bir video, Kaliforniya kıyıları üzerinde 3.000 fit yükseklikte jetpack ile uçan bir adamı gösteriyor.

Görüntüler, Sling Pilot Academy üyesi tarafından Pazartesi günü bir eğitim uçuşu sırasında çekildi. Daha önce Los Angeles Uluslararası Havaalanı yakınlarında görüldüğü iddia edilen jetpackli adam, bu sefer videoya kaydedilerek yeniden gündeme geldi.

Hem FBI hem de Federal Havacılık Dairesi, Ağustos ve Ekim aylarında bir hayli merak uyandıran bu “uçan adam”la ilgili soruşturma başlattı. 

Ayrıca jetpack’le uçan kişinin bunu yasal bir test uçuşu olarak yapıp yapmadığı bilinmiyor. (Los Angeles yakınlarında bir jetpack üreticisi bulunuyor.)

Ancak son zamanlarda LAX yakınlarındaki jetpack’li bu adamın hava trafiğinde aksamalara neden olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Videoyu onaylayan The Drive raporu ise mevcut haliyle jetpack’lerin bu kadar yükselemeyeceğini savunuyor. Günümüzde test edilen jetpack’ler çok kısa menzillere sahip ve yoğun hava sahasında, özellikle havada binlerce fit uçacak şekilde donatılmadığı belirtiliyor.

Ek olarak daha önce 30 Ağustos’ta LAX’e inen iki ayrı pilot, sırtındakiyle jetiyle birlikte havalimanının üzerinde uçan bir adam gördüklerini bildirmişti. O günden bu yana tartışma konusu olan “uçan adam” en nihayetinde ortaya çıkmış oldu.