Haziran ayında ilk kez paylaşılan ancak kimsenin inanmadığı KFC oyun konsolu gerçek oldu. KFC, geçtiğimiz saatlerde önce onayladı ve ardından birkaç saat sonra da konsolun fragmanını paylaştı.

Fast food zinciri KFC, tavuğu ısıtan bir oyun konsolu piyasaya sürüyor.

Şirket, bu konsolun küresel bir donanım üreticisi tarafından tasarlandığını ve diğer oyun cihazları gibi üst düzey oyunlar oynanabileceğini belirtti. Bu ürün haziran ayında ortaya çıktığında birçok kişi oyun konsolunun sahte bir pazarlama kampanyası olduğunu düşünmüştü.

KFC, “Tavuk pişirme haznesi, yoğun oyun seansları sırasında içindekileri sıcak tutacak ve tüketime hazır hale getirecek” dedi. Ve bu yeni oyun konsolunun, tavuk haznesini sıcak tutmak için bileşenleri tarafından üretilen ısıyı kullanan özel yapım bir soğutma sistemine sahip olduğunu da belirtti.

KFC sözcüsü, “Sony veya Microsoft, bir dahaki sefere çabaları için bir tavuk odasının nasıl tasarlanacağı konusunda herhangi bir ipucu isterse, iletişime geçmeleri memnuniyetle karşılanacaktır.” diye ekledi.

Fast food zinciri, şu anda oyun konsolunun beklenen fiyatı veya çıkış tarihi hakkında hiçbir ayrıntıya sahip olmadığını söyledi.