Bilim

Kişisel kargo robotu Gita!

piaggio-gita-01.jpg

Piaggio Fast Forward tarafından geliştirilen kişisel kargo robotu Gita, siz rahatça gezerken tüm yüklerinizi taşıyarak sizi takip etme görevini üstleniyor.

Vespa markasının da sahibi olan İtalya merkezli Piaggio Group, son olarak robotlara odaklı şirketi Piaggio Fast Forward üzerinden ilk ürününü duyurdu. Huzurlarınızda kişisel kargo robotu Gita!

İçinizi ısıtacak bir proje: Hayalimdeki Robot

Bilişim ve eğitim alanından birçok gönüllüyü bir araya getiren, sosyal sorumluluk projesi…

Bırakın yüklerinizi Gita taşısın!

Siz elleriniz boş bir şekilde gezerken yüklerinizi taşıyarak sizi takip etme yeteneğine sahip olan Gita, akıllı ve çevik bir kargo aracı olarak öne çıkıyor. Güvenlik, frenleme, dengeleme ve araç dinamikleri anlamında özenle tasarlandığı belirtilen robotun, adeta yüksek performanslı bir motorsikletten beklenen nitelikleri taşıdığının altı çiziliyor.

Gita eğer harita varsa buna göre, yoksa sahibini takip ederken yaklaşık 18 kilogram yük taşıyabiliyor ve 35 kilometre hızına çıkabiliyor. İnsan kadar atik olduğu ifade edilen robot, yürüme alanlarında oldukça faydalı olacak sıfır dönme yarıçapına sahip. Gita özellikle pazar alışverişlerinin vazgeçilmezi olabilecek bir ürün diyebiliriz.

İlk olarak kurumlar arası bir test programı kapsamında boy gösterecek olan Gita’nın geniş çaplı duyurusunun ise 2 Şubat tarihinde yapılması planlanıyor. En çok merak edilen konu ise ürünün tüketici sürümünün ne kadarlık fiyata sahip olacağı ve ne kadarlık mesafe kat edebileceği.

Tüm merak edilen sorular 2 Şubat tarihindeki detaylı tanıtım sonrasında cevaplanmasını bekliyoruz. Detaylar için ShiftDelete.net’i takipte kalın.

:: Gita gibi bir kişisel kargo robotunuz olsun ister misiniz?

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.468 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com