Bilişim - Teknoloji

Kokulu sanal gerçeklik dönemi!

sanal-gerceklik-deneyimine-koku-da-dahil-oluyor-1.jpg

VAQSO VR adlı küçük ve harici bir aygıt sayesinde, sanal gerçeklik deneyiminiz sırasında ortamın kokusunu almak mümkün olacak. İşte, ürünün detayları.

Japonya merkezli BAQSO, sanal gerçeklik (VR) deneyimini bir sonraki adamaya taşımak istiyor. Şirket, VAQSO VR adını verdiği aygıt ile sanal gerçeklik denetiminiz sırasında ortamın kokusunu almanızı sağlayacak!

PlayStation VR inceleme

PlayStation VR inceleme videomuz ile karşınızdayız. PlayStation VR fiyat konusunda rakiplerine…

VAQSO VR ile sanal gerçeklikte koku dönemi

Küçük harici bir aygıt olan VAQSO VR, pazardaki Oculus Rift, PlayStation VR ve HTC Vive gibi birçok sanal gerçeklik başlığına takılabiliyor. Değiştirilebilir kartuşlarda yer alan kokulara yayan ürün böylece, Oyunda örneğin bir silah ateşlediğiniz barut kokusunu almanızı sağlayabiliyor.

Ürünün şu anki sürümüne beş adede kadar kartuş yüklenebildiği ifade edilirken, gelecekte oyuncuların sanal maceraları için daha fazla koku çeşidinin planlandığı belirtiliyor. VASQSO VR üreticisi, ürünlerinin çok daha geniş uygulamalara sahip olacağı yönünde oldukça ümitli.

Gelecekteki VAQSO VR nesillerinin daha cazip deneyimler oluşturmak için bir nesneden ne kadar uzak olduğunu bağlı olarak kokuyu artırıp azaltabilmesi de planlar arasında.

Halen geliştirme aşamasında olduğu söylenen aygıtın bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi planlanmakta.

:: Sanal gerçeklik deneyimi sırasında koku özelliği sizce önemli mi?

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.468 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com