Kripto borsası FTX hisse senedi ticaretine giriyor

0
1

Şirket, bir basın açıklamasında yaptığı açıklamada, kripto para borsası FTX’in yakında kripto tekliflerinin yanı sıra geleneksel hisse senedi ticaretine izin vereceğini duyurdu. İşlevsellik şu anda ABD’de belirli sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilir, ancak önümüzdeki aylarda daha fazla tüccara sunmayı hedefliyor.

FTX, hem adi hisse senetleri hem de ETF’ler dahil olmak üzere “ABD borsasında işlem gören yüzlerce menkul kıymete” erişim ile komisyonsuz ticaret sunacağını söyledi. Müşterilerin kredi kartı mevduatları, ACH transferleri ve banka havaleleri yoluyla hesaplarına para eklemesine olanak tanır. FTX ayrıca, kullanıcıların hesaplarını USDC gibi itibari para destekli sabit paralarla finanse etmesine izin veren ilk borsa olduğunu söylüyor. Sabit paraların fiyatının bir para birimine veya mala sabitlendiği için diğer kripto para birimleri kadar dalgalanması beklenmese de, genel kripto pazarındaki son bir düşüş, bazı sabit paraları zor durumda bıraktı.

FTX ABD, Hisse Senedi Ticaretine Başlıyor - BTCHaber

FTX, Robinhood ve diğer borsalar tarafından kullanılan sipariş akışı için ödeme (PFOF) yöntemini kullanmak yerine siparişleri doğrudan Nasdaq borsası üzerinden yönlendirmeyi planlıyor. PFOF, komisyoncuların emirleri karlarını artıran kurumlara yönlendirmek isteyebilecekleri için, bir çıkar çatışması oluşturabileceğini söyleyen bir süreç eleştirmenleri olan piyasa yapıcılarına emirleri yönlendirmek için tazminat alan aracı kurumları içerir. Uygulama, geçen yıl meydana gelen GameStop hisse senedi artışının ardından incelemeye alındı.

FTX ABD başkanı Brett Harrison yaptığı açıklamada, “FTX Hisse Senetlerinin piyasaya sürülmesiyle, perakende yatırımcıların şeffaf ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla kripto, NFT’ler ve geleneksel hisse senedi tekliflerini kolayca takas etmeleri için tek bir entegre platform oluşturduk” dedi.

Block’a ait Cash App Robinhood ve Public.com, kullanıcıların hisse senedi ve kripto ticareti yapmalarına da izin veriyor – FTX’i karışıma dahil etmek, her platformla doğrudan rekabet etmesine izin verecek. Bu ayın başlarında, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Robinhood’ın yüzde 7,6 hissesini satın aldığını açıklayarak onu şirketin üçüncü en büyük hissedarı yaptı. Bankman-Fried’in 13D başvurusunda, şu anda şirketi satın almak gibi bir planının olmadığını söyledi, ancak WSJ’nin belirttiği gibi, bu tür bir form genellikle bir şirketin daha fazla hissesini satın almak veya bir devralma yürütmek isteyen bir yatırımcı tarafından dosyalanır. .

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.