Kripto para dünyasında AirDrop, oldukça popüler bir pazarlama tekniği olarak yer alıyor. Peki AirDrop nedir? İşte cevabı.

Dünya çapında binlerce kripto para yer alıyor. Bununla birlikte her geçen gün dijital paralara yatırım yapan kişi sayısı da artıyor. Kripto para borsasıyla ilgilenen kişilerin bildiği pek çok kavram vardır. Bu kavramlardan biri de AirDrop‘tur.

Özellikle son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bu kavram, pek çok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Bizler de bu yazımızda kripto para dünyasına girmeye hazırlanan kişilerin merak ettiği “AirDrop nedir?” sorusunu yanıtladık.

AirDrop nedir?

AirDrop, bir kripto para birimi ticareti yöntemidir. Yatırımcı, kendi parasını yatırmaya yönelik geleneksel tekniğin yanı sıra yeni bir sanal para birimini tanıtmak için bu yöntemi de tercih ediyor. Bu para birimiyle halka açık kripto para cüzdanları olanlara ücretsiz jeton vermeyi içeren bir AirDrop’a katılarak çok para kazanabilir.

Kripto para dünyasında AirDrop, oldukça popüler bir pazarlama tekniği olarak yer alıyor. Peki AirDrop nedir? İşte cevabı.

Kısacası AirDrop, kripto para dünyasına yeni katılacak olan paraların karşılıksız olarak dağıtılması şeklinde açıklanıyor. Buradaki amaç ise piyasaya yeni giren parayı insanlara tanıtmak ve bir hareketlilik olmasını sağlamak oluyor.

AirDrop nasıl alınır?

AirDrop’tan fayda sağlamak için tüm coin sitelerini ve kripto para borsasında olan gelişmeleri takip etmeniz gerekiyor. Bir coin çatallaşma ihtimali varsa ve bir altcoin çıkacaksa ilk olarak site, bunun duyurusunu yapar. AirDrop için gerekli olan şartlar ve başvurular da bu sitelerden yönlendirilip ve bildiriliyor. Sonuç olarak da kişiler bu yöntemden faydalanabiliyor.

Kripto para dünyasında AirDrop, oldukça popüler bir pazarlama tekniği olarak yer alıyor. Peki AirDrop nedir? İşte cevabı.

Bir AirDrop’a katılmak isteyen kişilerin bir kripto para cüzdanına sahip olması gerekir. AirDrop, az miktarda para ya da jeton, kullanıcıların cüzdanlarına teslim ediliyor. Bu katılımcılar, karşılığında bu yeni kripto para birimiyle ilgili haberleri yaymış olacak.

AirDrop’un avantajları nelerdir?

Kripto para birimi sahipleri, daha hızlı bir şekilde kâr elde etmek için çoğu zaman yapay bir şekilde paranın değerini arttırıyor. Ancak pek çok kripto para danışmanına göre bir para birimi yaygın şekilde kullanılmadığı zaman hiçbir şey olarak yer alıyor. AirDrop’lar aynı zamanda projeler ve yeni ICO’lar hakkında heyecan yaratmak için oldukça faydalıdır.

Bununla birlikte kripto para biriminin daha fazla kişiye ulaşmasını da sağlar. Ancak tüm AirDrop’lar iyi değildir. Bu nedenle de hangi AirDrop’u tercih ettiğinize dikkat etmeniz gerekiyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.