Haberi duyulduğu andan itibaren büyük beğeni toplayan ve hemen istediği paraya kavuşan lazerli tıraş bıçağı projesi Kickstarter sitesinden kaldırıldı.

Geçen ayın sonlarına doğru ortaya çıkan lazerli tıraş bıçağı projesi ileKickstarter üzerinde 160 bin dolar hedeflenmiş, günümüze kadar 4 milyon doları geçen bir para toplanmıştı. Skarp adlı tıraş bıçağı insanların çok ilgisini çekmiş olacak ki, bu kadar kısa sürede böylesine yüksek bir ücrete çıkmıştı.

Geleceğin tıraş olma teknolojisi olarak görülen proje, jilet bıçaklar yerinelazer kullanarak, yara, kesik olmadan en başarılı tıraş macerasını sunuyordu. Ancak Kickstarter’a göre lazerli tıraş bıçağı Skarp’ın bu iddia edilen özellikleri kanıtlamamış olması sebebiyle ürün, Kickstarter’dan men edilmiş.

Skarp’ın Kickstarter’dan çıkarılma sebebi

Skarp’a bağış yapan tüm insanlara gönderilen email içeriğinde, firmanınKickstarter sözleşme şartlarını ihlal ettiği, bahsettiği özelliklerin yapılamaz nitelikte olduğu ve çalışan bir prototip göstermedikleri için Kickstartermacerasına son verildiğinden bahsedilmiş. Skarp prototip modelinin bulunduğu bir video yayımlamış ancak bahsedilen kalite görülmemiş. 90saniyelik demo videosunda sadece biraz kılı kesebilmesi, sorunu Kickstarter için iyice ilerletmiş. Bağış yapanlar bundan pek etkilenmemiş olacaklar ki 4 milyon doları geçen para toplanmış.

https://www.youtube.com/watch?v=aOLwNJ7TXWA