LG akıllı TV sahiplerine GeForce NOW müjdesi resmen verildi. WebOS tabanlı televizyonlar, oyun dünyasına giriş yapacak.

LG akıllı TV sahipleri, bir entegrasyona daha kavuşuyor. Donanım açısından kuvvetli cihazlarla kullanıcılarının beğenisini kazanan Güney Kore devi, yazılımsal anlamda da önemli yenilikler getirmeyi hedefliyor. WebOS ile güçlenen şirket, şimdi de oyun dünyasını kullanıcılarının karşısına getirecek.

Şirketin, NVIDIA ile anlaştığı ve GeForce NOW entegrasyonunu yakında bünyesine dahil edeceği öğrenildi. Apple ile de benzer bir anlaşma içerisinde olan şirket, bu sayede rekabette de öne çıkmayı hedefliyor.

LG akıllı TV GeForce NOW’a kavuşuyor

Daha önceden Apple TV+ ve AirPlay 2 gibi entegrasyonları kullanıcılarına sunan LG, GeForce NOW hamlesi ile büyük oynamak istiyor. Oyun dünyasına da adım atacak akıllı TV’ler, rekabette de tercih konusu haline gelebilir. İlk gelen bilgilere göre LG‘nin, GeForce NOW uygulamasını, WebOS ile çalışan her akıllı TV’sine getireceği yönünde.

Buluttan oyun oynatma denilince akla gelen en başarılı sistemlerden biri olan GeForce NOW ise, bu anlaşmayla platform sayısını arttırmaya devam edecek. NVIDIA, beta sürümünü sonlandırdıktan sonra servisi, mobil platformlardan televizyonlara neredeyse ekranı olan her cihaza çıkarmıştı. Bu sayede kullanıcı sayısı da artan şirket, LG ile de önemli bir işbirliğine dahil oldu.

GeForce NOW akıllı TV uygulamasının beta sürümü yakında LG kullanıcılarına sunulacak. Tam 80 pazarda faaliyet gösteren televizyonlar, bu güncelleme ile uygulamaya sahip olabilecekler. Uzaktan sunuculardaki bilgisayarlara bağlanılarak oyun oynatma imkanına sahip GeForce NOW, RTX (ışın izleme) teknolojisini de abonelerine sunabilmekte. LG de doğal olarak TV‘lerinin OLED setlerinde koyu siyahlar ve giriş gecikmesiyle mücadele etmek için 1 ms‘lik hızlı yanıt süreleri gibi özelliklerini desteklemekte. Bu sayede oyuncular, 1080p’de performans konusunda pek bir sıkıntı yaşamayacaktır.

LG akıllı TV

Bununla birlikte 2K ve 4K çözünürlüklü LG akıllı TV modellerindeki performans ise merak konusu. Görüntü kalitesi ile alakalı paylaşılmış bir bilgi henüz ortaya çıkmadı. Ayrıca GeForce NOW uygulamasının LG akıllı TV harici üçüncü parti WebOS‘lu cihazlarda çalışıp çalışmayacağı da belli değil.