LG tarafından üretilen yeni metal kasalı telefonu LG Class, LG Zero adıyla satışa sunuldu. Türkiye’ye de gelmesi beklenen LG Zero hakkında detaylar haberimizde.

LG tarafından Eylül ayında Güney Kore de tanıtılan LG Class, farklı bir isimle Avrupa’da satışa sunuldu. LG Zero ismi ile ilk olarak İtalya’da satışa sunulan telefon, kısa bir süre sonra diğer ülkelerde de satışa sunulacak. Ayrıca LG Zero diğer telefon modellerinden farklı olarak tamamen metal bir gövdeye sahip.

LG, Zero modelinde 5 inç boyutunda 1280 x 720 piksellik HD bir ekrankullanmış. İşlemci tarafında 4 çekirdekli Snapdragon 401 işlemcisini tercih etmiş. Cihazın fotoğraf özelliklerine baktığımızda arka tarafında 13 megapiksel‘lik bir kamera olduğunu görüyoruz. Tek renk flaş iledesteklenen bu kamera ile 1080p Full HD videolar çekmek mümkün. Ön tarafından 8 megapiksel‘lik bir kamera bulunan bu telefon 16 GB dahili depolama alanına ve 1.5 GB Ram‘e sahip. Günümüzde yetersiz gelmeye başlayan bu depolama alanını kullanıcılar SD Kart ile arttırabiliyorlar.

lg-zero

Andorid 5.1.1 Lollipop ile gelen bu telefon 2050 mAh‘lik bir batarya bulunuyor. Ayrıca Güney Kore versiyonun da 2 GB’lık Ram bulunan telefonun Avrupa satış fiyatı ise 320 dolar. Şuanda AT&T ile sözleşmeli olarak satılan bu telefonun ilerleyen zamanlarda ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Giriş seviye donanıma sahip olan bu telefon uygun fiyatlı olursa ülkemizde iyi bir satış rakamına ulaşabilir.