Koreli telefon üreticilerinden LG, amiral gemisi modeli olan G4 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin resmi yayınlama tarihini açıkladı

Koreli telefon üreticisi LG, yaptığı basın açıklamasında G4 için Android 6.0çalışmalarını tamamladığını duyurdu. Google ile yakından çalıştıklarını da belirten firma “Rakiplerimizden önce G4 için Android 6.0 güncellemesini hazırlamayı başardık” diye açıklamada bulundu.

Andorid işletim sistemindeki son güncelleme için kullanıcı deneyimini arttırdığını belirten firma yeni gelecek olan bazı özellikleri açıkladı. Bunlar:

– Bilgilerinize erişebilen uygulamaların izinlerini sadece kurulum esnasında değil, kurulumdan sonra da izinleri gelişmiş bir şekilde yönetmenizeolanak sağlıyor.

– Sessiz mod ve titreşim modu’nun dışında tüm bildirimleri ve alarmları engellemek için Rahatsız Etme modu eklendi.

– Telefonun kullanılmadığı zamanlarda pil ömrünü uzatmak ve arka plan da çalışan uygulamaları durdurmak için Doze modu eklendi.

Yukarıda belirttiğimiz ve daha fazla yenilikleri bünyesinde barındıranAndroid 6.0 Marshmallow güncellemesi, LG G4 için önümüzdeki haftayayınlanmaya başlanacak.

 

Bölgesel olarak yayınlanacak olan Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ilk başta Polonya’da yaşayan kullanıcılara sunulacak. Polonya güncellemesinden hemen sonra da Avrupa, Asya veAmerika’da yaşayan diğer kullanıcılar da bu güncellemeden yararlanabilecekler.