Güney Koreli üretici LG, yeni Nuclun 2 işlemci için dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden olan Intel ile anlaştı. İşte anlaşmanın detayları.

Günümüzün vazgeçilmezi olan akıllı telefonların en önemli parçası olanişlemciler, pazarın en hızlı alanlarından birisi diyebiliriz. Rekabetin son hızdevam ettiği bu alanda her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şimdi ise LG, dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel ile anlaştı.

 

LG, Intel ile anlaştı!

Pazarda Qualcomm, Samsung, Huawei, LG, Nvidia, Intel ve MediaTek üretimi işlemciler yer alırken en çok kullanılan işlemciler iseQualcomm üretimi Snapdragon serisi ve Samsung üretimi Exynosişlemciler olarak karşımıza çıkıyor.

Rekabetin son hız devam ettiği bu alanda akıllı telefon pazarının en iddialısı Apple’da uzun süredir Samsung tarafından üretilen işlemcilerini artık Intel ile üreteceğini duyurmuştu. Gelen son haberler ise Intel’in yeni bir iş ortağı daha olduğunu ortaya koyuyor.

LG, yeni nesil Cortex-A53 ve Cortex A-57 çekirdeklerini barındıran Nuclun 2 işlemcisi, Intel fabrikalarında üretilecek ve 14 nm FinFET üretim tekniğine sahip olacak. Ayrıca Nuclun 2, Intel XMM 7360 LTE-A yongasına sahip olacak. İlerleyen günlerde ise Nuclun 2 işlemcisine dair daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.