Anavatanı Güney Kore’de satışa sunulan LG V10 satışları iyi gitmiyor. LG G4 ve G Flex 2’ye göre az satan LG V10, rakibi Samsung’un modellerine göre de az satıyor.

AndroidHeadlines‘ın yaptığı habere göre, LG‘nin teknik özellikleriyle dikkat çeken yeni üst seviye akıllı telefonu LG V10, satışa çıktığı Güney Kore‘de pek etkili rakamlara ulaşabilmiş değil.

LG ve Samsung‘un anavatanı Güney Kore satışları, iki firma için oldukça etkili. Ayrıca Güney Kore kullancısı da yeni teknolojiye hızlı adapte olan ve cihaz değiştirme sıklığı yüksek bir pazar. O yüzden rakamlar oldukça önemli.

LG V10, yapılan habere göre Güney Kore‘de en çok satılan ilk 10 cihaz arasına girebilmiş değil. Satışa sunulmasının ardından haftalar geçmesine rağmen V10’un ilk 10’a girememesi, model için pek de hayırlı değil.

LG G4 12 milyon altında kaldı!

LG‘nin amiral gemi modeli ve marka yüzü LG G4 modelinin, global olarak12 milyon adet satış rakamının altında kaldığı belirtilen detaylar altında.

LG G Flex 2 ve LG G4 modelleriyle Güney Kore‘de fena satış rakamları elde etmeyen markanın yeni modeli V10 ise, Güney Kore’de en çok satılan 15. model olarak listelere giriyor ki bu da oldukça düşük bir değer.

Yani genel olarak baktığımızda, 3 model için de durum pek iç açıcı gözükmemekte.

En çok satan Galaxy Note 5

Rakamlara göre Güney Kore‘de en çok satan telefon Samsung Galaxy Note 5. 8 haftadır pozisyonunu koruyan Galaxy Note 5 satışlarına, iPhone 6smodellerinin eklenmesiyle beraber LG V10’un ilk 10 arasına girmesi oldukça zor gözüküyor.

LG V10’u hatırlayalım

Özelliklerine baktığımızda 5.7 inç QuadHD Quantum IPS ana ekran ve uygulama ya da kamera kısayollarının yer aldığı 2.1 inç 1040×160pikselçözünürlükte ikinci ekrana sahip olan LG V10’un ekranı, Corning Gorilla Glass 4 ekran koruma teknolojisi ile korunuyor.

Kamera tarafında LG G4’te gördüğümüz gelişmiş manuel ayarların yer aldığı 16 Megapiksel, f/1.8, LED flaş, laser autofocus, ağır çekim, 4K video özelliklerine sahip arka kameraya yer verilen LG V10, önünde 5 Megapiksel çözünürlükte derinlik algılayabilen 2 tane kameraya sahip.

Donanım özelliklerine baktığımızda rakiplerinin gerisinde görünen 6 çekirdekli Snapdragon 808 işlemci ve Adrano 418 grafik işlemcisine yer verilen LG V10, depolama tarafında pek çok rakibinin önüne geçerek 64 GB dahili depolama ve MicroSD kart desteği sunuyor. Ayrıca LG V10, 4 GB RAMile güçlü görünüyor.