Lucid Motors, üretim hedefini yine büyük ölçüde düşürdü!

0
2

Lüks EV girişimi Lucid Motors, yıllık üretim hedefini tekrar değiştirerek 6.000 ila 7.000 araçlık bir beklenen çıktıya indirdiğini duyurdu. Bu, Lucid’in başlangıçta 2022’de teslim etmeye söz verdiği 20.000 otomobilin yalnızca küçük bir kısmı. Tesla rakibi bu yıl şimdiye kadar yalnızca 1.405 araç üretti ve binlerce yeni otomobil üretmesi için yalnızca dört ay verdi.

Şirket, üretimin yavaş olmasının sorumlusunun tedarik zinciri sorunları ve parça ve hammadde sıkıntısı olduğunu iddia ediyor. Kaliforniya merkezli şirketin CEO’su Peter Rawlinson, yatırımcılarla yaptığı görüşmede, üretimi artırmak için bir dizi yapısal değişiklik planladığını söyledi. Rawlinson, “Gözden geçirilmiş üretim rehberimiz, karşılaştığımız olağanüstü tedarik zinciri ve lojistik zorluklarını yansıtıyor” dedi. “Birincil darboğazları belirledik ve uygun önlemleri alıyoruz – lojistik operasyonlarımızı kendi bünyemize getiriyoruz, yönetim ekibine kilit personel ekleyerek ve lojistik ve üretim organizasyonumuzu yeniden yapılandırıyoruz.”

Devam eden üretim mücadelelerine ek olarak, şirket bu Mayıs ayında kablolama sorunları nedeniyle tüm 2022 Air EV’lerini geri çağırmak zorunda kaldı. Bu tür zorluklar, lüks araçlara olan talebi etkilemedi. Şimdiye kadar, Lucid Motor’un tamamen elektrikli sedanı Lucid Air için 37.000 rezervasyon yapıldı ve şirket çağrıda açıklandı. Buna ek olarak, Lucid, şirkete 1 milyar dolardan fazla para yatıran ve yüzde 62 hisseye sahip olan Suudi Arabistan hükümetine 100.000’den fazla araba satmayı planlıyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın