Otomobil

Lüks düşkünlerine özel sürücüsüz araç!

luks-duskunlerine-ozel-otomobil.jpg

Volkswagen Group, Sedric adını verdiği sürücüsüz konsept aracını gösterdi. Öte yandan Sedric sadece sizi bir yerden bir yere götürecek bir araçtan çok daha fazlası!

Volkswagen Group tarafından tanıtılan Sedric adlı sürücüsüz konsept araç, sadece bir taşıt olmanın ötesinde tam bir robot asistan olarak da dikkat çekiyor. Peki Volkswagen Sedric’i öne çıkaran özellikleri neler?

Volkswagen Arteon görselleri paylaşıldı!

Volkswagen yeni aracı Arteon’u onayladı. Arteon ile sürücülerin karşısına çıkmaya hazırlanan…

Volkswagen Sedric ile bambaşka bir deneyim

Volkswagen, Audi ve Lamborghini gibi ünlü markaların bünyesinde olduğu Volswagen Group, Sedric adını verdiği Seviye 5 otonom aracı, tamamen sürücüsüz bir biçimde herhangi bir coğrafik bölgede ve insan gözetimi gerekmeksizin yoluna devam edebileceğinin altını çiziyor.

Kutu gibi bir tasarıma sahip olan Sedric, siyah iki yana açılır kapılar, yüksek Teknolojili ön cam ve göz gibi büyük OLED farlar sunuyor. Harici düğmelere sahip olan taşıt paylaşımlı bir mobil servis olarak nitelendiriliyor ve kendi park yerini bulabileceği, çocukları gideceği etkinliklere bırakabileceği ve bir yerdeki paketlerinizi alıp gelebileceği ifade ediliyor.

Rota, trafik ve beklenen sürüş süresi konusunda yolcularıyla iletişime geçebilen Sedric’te direksiyon veya pedal bulunmuyor. Şirket aracı tekerler üzerinde konforlu bir oturma alanı olarak nitelendiriyor. Hatta gerçek bir oturma alanı deneyimi için araçta hava temizleyici bitkiler bile olabilecek.

Volkswagen Group, Sedric’in ne zaman konsept olmaktan çıkacağı konusunda henüz bilgi vermiyor ancak Sedric’in geleceğin sürücüsüz konseptleri için bir platform olarak hizmet vereceğine vurgu yapılıyor.

:: Volkswagen Group’un Sedric konsept aracı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1.535 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

İxirweb , internetin ixirli dünyasına açılan kapıdır.
En son haberleri ixirweb'den okuyabilir , takip edebilir. Aklınıza takılan soruları soru-cevap sayfamızdan sorabilir ve cevabını alabilirsiniz. Ayrıca sizde ixirli bilgilerinizi forumda paylaşabilirsiniz.

Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır

To Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com