Volkswagen Group tarafından tanıtılan Sedric adlı sürücüsüz konsept araç, sadece bir taşıt olmanın ötesinde tam bir robot asistan olarak da dikkat çekiyor. Peki Volkswagen Sedric’i öne çıkaran özellikleri neler?

Volkswagen Arteon görselleri paylaşıldı!

Volkswagen yeni aracı Arteon’u onayladı. Arteon ile sürücülerin karşısına çıkmaya hazırlanan…

Volkswagen Sedric ile bambaşka bir deneyim

Volkswagen, Audi ve Lamborghini gibi ünlü markaların bünyesinde olduğu Volswagen Group, Sedric adını verdiği Seviye 5 otonom aracı, tamamen sürücüsüz bir biçimde herhangi bir coğrafik bölgede ve insan gözetimi gerekmeksizin yoluna devam edebileceğinin altını çiziyor.

Kutu gibi bir tasarıma sahip olan Sedric, siyah iki yana açılır kapılar, yüksek Teknolojili ön cam ve göz gibi büyük OLED farlar sunuyor. Harici düğmelere sahip olan taşıt paylaşımlı bir mobil servis olarak nitelendiriliyor ve kendi park yerini bulabileceği, çocukları gideceği etkinliklere bırakabileceği ve bir yerdeki paketlerinizi alıp gelebileceği ifade ediliyor.

Rota, trafik ve beklenen sürüş süresi konusunda yolcularıyla iletişime geçebilen Sedric’te direksiyon veya pedal bulunmuyor. Şirket aracı tekerler üzerinde konforlu bir oturma alanı olarak nitelendiriyor. Hatta gerçek bir oturma alanı deneyimi için araçta hava temizleyici bitkiler bile olabilecek.

Volkswagen Group, Sedric’in ne zaman konsept olmaktan çıkacağı konusunda henüz bilgi vermiyor ancak Sedric’in geleceğin sürücüsüz konseptleri için bir platform olarak hizmet vereceğine vurgu yapılıyor.

:: Volkswagen Group’un Sedric konsept aracı hakkında ne düşünüyorsunuz?