M2 MacBook Air siparişleri 8 Temmuz Cuma günü açılıyor; 15 Temmuz’dan itibaren teslimat

0
1

Apple, M2 MacBook Air siparişlerinin 8 Temmuz Cuma gününden itibaren verilebileceğini ve teslimatların bir hafta sonra başlayacağını duyurdu. Makine ilk olarak geçen ay ortaya çıktı.

Çevrimiçi siparişler, apple.com/store adresinde ve Apple Store uygulamasında saat 05:00 PDT’de açılır. İlk teslimatlar 15 Temmuz Cuma günü yapılacak. Fiyatlandırma 1.199 dolardan başlıyor…

M2 MacBook Air siparişleri

8 Temmuz Cuma günü saat 05:00 PDT’den itibaren, tamamen yeniden tasarlanan M2’li MacBook Air siparişe sunulacak ve 15 Temmuz Cuma günü dünyanın her yerindeki müşterilere ulaşmaya başlayacak. Yepyeni MacBook Air özellikleri, M2 yongasıyla güçlendirilmiştir. Daha da fazla performans ve yeni, çarpıcı biçimde ince tasarım, daha büyük 13,6 inç Liquid Retina ekran, 1080p FaceTime HD kamera, dört hoparlörlü ses sistemi, 18 saate kadar pil ömrü ve MagSafe şarj.

Yeni MacBook Air tasarımı

Apple, M2 çipinin güç verimliliği ile mümkün kılınan makinenin yeni tasarımını vurguluyor.

M2 etrafında tamamen yeniden tasarlanan MacBook Air, her açıdan oldukça ince olan yeni bir tasarıma sahiptir. İnanılmaz derecede sağlam hissettiren ve dayanacak şekilde inşa edilmiş dayanıklı, tamamen alüminyum yekpare kasa ile yalnızca 11,3 milimetre inceliğindedir, yalnızca 2,7 pounddur ve önceki nesle göre hacimde yüzde 20 şaşırtıcı bir azalma sağlar. M2'nin güç verimliliğiyle birlikte MacBook Air'in tüm özellikleri sessiz, fansız bir tasarımda birleştirilmiştir. Gümüş ve uzay grisine ek olarak, MacBook Air şimdi iki çarpıcı yeni kaplamayla sunuluyor: gece yarısı ve yıldız ışığı.

MagSafe, kullanıcılara bağlanması kolay olan ve MacBook Air'i prize takılıyken koruyan özel bir şarj bağlantı noktası sunar. MacBook Air'de ayrıca çeşitli aksesuarları bağlamak için iki Thunderbolt bağlantı noktası ve yüksek empedanslı kulaklık desteğine sahip 3,5 mm ses jakı bulunur. Ayrıca Magic Keyboard, Touch ID'li tam yükseklikte bir işlev satırına ve geniş, endüstri lideri Force Touch izleme dörtgenine sahiptir.

Yeni makine ayrıca ön kamera için aynı çentik yaklaşımıyla daha ince çerçevelere sahip.

Yeni MacBook Air, menü çubuğuna yer açmak için kameranın yanlarına ve yukarısına doğru genişletilen güzel bir 13,6 inç Liquid Retina ekrana sahip. Sonuç, çok daha ince kenarlara sahip daha büyük bir ekrandır ve kullanıcılara içeriklerini canlı ayrıntılarla görüntülemeleri için daha fazla ekran alanı sağlar. 500 nit parlaklıkta, aynı zamanda eskisinden yüzde 25 daha parlak. MacBook Air artık 1 milyar rengi desteklediğinden fotoğraflar ve filmler inanılmaz derecede canlı görünüyor.

Kamera, hoparlörler ve mikrofonlar

Bu model ayrıca nihayet 1080p kamera ve geliştirilmiş ses alıyor.

MacBook Air, önceki neslin iki katı çözünürlüğe ve düşük ışık performansına sahip yeni bir 1080p FaceTime HD kamera içerir. M2’deki gelişmiş görüntü sinyali işlemcisinin işlem gücüyle birleştiğinde, kullanıcılar görüntülü aramalarda harika görünecekler.

 MacBook Air ayrıca dört hoparlörlü bir ses sistemine sahiptir. Hoparlörler ve mikrofonlar, bu kadar ince bir tasarımın içine sığdırmak için klavye ve ekran arasında tamamen entegre edilmiştir ve tüm bunlar daha da iyi bir ses deneyimi sunar. Üç mikrofonlu bir dizi, gelişmiş hüzmeleme algoritmalarını kullanarak temiz ses yakalarken, hoparlörler gelişmiş stereo ayırma ve ses netliği üretir. MacBook Air ayrıca Dolby Atmos ile müzik ve filmler için sürükleyici Uzamsal Sesi destekler.

2022 MacBook Air performansı

Apple, geleneksel olarak giriş seviyesi makinesinin artık Final Cut Pro’daki karmaşık düzenleme gibi etli görevleri yapabildiğini söylüyor.

M2 yongası, Mac için yeni nesil Apple silikonunu başlatarak M1'in çığır açan performansını, güç verimliliğini ve yeteneklerini daha da ileriye taşıyor. Çoklu görevden büyüleyici görüntüler oluşturmaya kadar, MacBook Air with M2, kullanıcıların dünyanın en çok satan dizüstü bilgisayarında isteyebilecekleri her şeyi sunar.

MacBook Air with M2, daha güçlü bir 8 çekirdekli CPU ve 10 çekirdekli GPU'ya sahiptir, böylece kullanıcılar daha fazlasını daha hızlı yapabilir.

100 GB/sn birleşik bellek bant genişliği ve 24 GB'a kadar hızlı birleşik bellek desteği ile daha da büyük ve daha karmaşık iş yüklerinin üstesinden gelebilir.

M2 ayrıca donanım hızlandırmalı kodlama ve kod çözme için güçlü bir ProRes video motoruna sahip yeni nesil bir medya motoru ekler, böylece M2'li MacBook Air öncekinden daha fazla 4K ve 8K video akışını oynatabilir.

M2 ile, Final Cut Pro'da karmaşık zaman çizelgelerini düzenlemek gibi yoğun iş yükleri, önceki nesle göre yaklaşık yüzde 40 daha hızlı ve Apple silikona yükseltme yapmamış müşteriler için 15 kata kadar daha hızlıdır.

Adobe Photoshop gibi uygulamalarda filtreler ve efektler uygulamak, eskisine göre yüzde 20'ye kadar daha hızlı ve henüz Apple silikonuna geçmemiş müşteriler için 5 kata kadar daha hızlı.

Pil ömrü, video oynatma için 18 saat olarak belirtilir ve bu ideal olsa da, makinenin çoğu gerçek dünya kullanımı için tüm gün pil ömrü sağlaması muhtemeldir. İsteğe bağlı 67 W güç tuğlası, yalnızca 30 dakikada %50 şarjı destekler.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.