Android 6.0 Marsmallow güncellemesi, Asus’un hangi Zenfone modellerine gelecek? İşte merakla sorulan o soru ve Android 6.0 Marshmallow alacak Asus Zenfone modelleri!

Zenfone modelleriyle başarılı satış rakamlarına ulaşan ve sevilen bir akıllıtelefon üreticisi olmayı başaran Asus, hangi modellerini Android 6.0 Marshmallow sürümüne güncelleyecek merak konusu.

Henüz tam bir tarihi kesinleşmemiş olsa da, aldığımız bilgilere göre Asus Zenfone ailesinden hangi modellerin Android 6.0 Marshmallowgüncellemesi alıp almayacağı belirlenmiş durumda. Tabii ufak değişiklikler de olabilir. Yüzde yüz bilgi diyemiyoruz.

Peki Android 6.0 Marshmallow alacak Asus Zenfone modelleri neler? Gelin bakalım.

Zenfone 5 ve Zenfone 6 için Android 5.1 Lollipop

Asus‘un geçtiğimiz yıl büyük satış rakamlarına ulaşan Zenfone 5 veZenfone 6 modelleri, Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alamayacak.

Gelen bilgilere göre Android 5.0 Lollipop güncellemesi alan bu modeler, son olarak Android 5.1 Lollipop sürümüne güncellencek ve hatalarından arındırılacak.

Zenfone 2 ve 2015 model cihazlar Android 6.0 Marshmallow alacak

Asus’un Zenfone 2 modeli başta olmak üzere, 2015 yılında çıkan orta ve üst segment pek çok modeli Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak.

Android 6.0 Marshmallow Alacak Asus Zenfone Modelleri!

Zenfone 2 serisi (ZE551ML, ZE550ML, ZE500CL)
Zenfone 2 Deluxe (ZE551ML)
Zenfone 2 Laser (ZE550KL/ZE601KL)
Zenfone Selfie (ZD551KL)

Güncellemeler ne zaman gelecek?

Henüz duyum aşamasında olan bu önemli bilgiler, nihai bir karar gibi durmuyor ama gerçekleşme imkanı oldukça yüksek. Asus tarafından herhangi bir resmi açıklama ve tarih gelmiş değil. Fakat bilgilere göre güncellemenin 2016’dan önce gelmesi beklenmiyor.