Geçen yıl çıkış yapan Marvel’s Avengers oyununa, PlayStation oyuncularına özel olarak Spider-Man sürprizi geliyor.

Spider-Man, henüz bir film haline getirilmemişken bile video oyunları çıkan bir markaydı. İnsanlar bu süper kahramanı filmleriyle tanısa da son yıllarda Spider-Man’i oyun dünyası ile bağdaştırabiliyoruz. 2018 yılında Insomniac’ın PlayStation için geliştirdiği Marvel’s Spider-Man oyunu, bu çizgi roman karakterini oyun dünyasında epey önemli bir oyuncu haline de getirmişti.

Artık oyunlarını merakla beklediğimiz Spider-Man, Marvel’s Avengers oyununa bir etkinlik ile dahil olacak. Eğer Marvel’s Avengers’ı PlayStation üzerinden oynuyorsanız bu etkinlik ile Peter’ı oynayabileceksiniz.

Spider-Man, Marvel’s Avengers oyununa katılıyor

Marvel’s Avengers, pek çok oyuncuda hayal kırıklığı yaratmış olsa da Avengers’ın en iyi video oyunu olduğunu inkar edemeyiz. 2020 yılında çıkan oyun, ana karakterlerleriyle bir hikaye sunmasının yanı sıra çevrimiçi özel içeriklerle de oyuncularına yenilikler sunuyor. Bu yıl oyuna Wakanda ve Black Panther etkinliklerinin geldiğini görmüştük ve bu olaylar oyunu tekrar oynanmaya değer kılmıştı. Şimdi ise Spider-Man, bir etkinlik dahilinde oyuna eklenecek.

Spidey, 30 Kasım’da yayınlanacak olan güncelleme ile sadece PlayStation için mevcut olacak. Aslında bu güncellemenin yılın başlarında gelmesi gerekiyordu ancak çeşitli nedenlerden dolayı sürekli ertelendi. Nihayet, çok da uzak olmayan bir tarih verilmiş oldu.

Eğer oyunu PlayStation dışında bir platformda oynuyorsanız bu güncelleme sizin için yayınlanmayacak. Çünkü Spider-Man’in haklarının bir kısmını Sony elinde tutuyor ve doğal olarak bu özel etkinliği sadece kendi konsoluna getirmek istiyor. Marvel’s Spider-Man ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyunlarının da sadece PlayStation için mevcut olması, konsolu Spidey hayranları için bir adım öteye taşıyor.

Marvel’s Avengers, Square Enix’i bile hayal kırıklığına uğrattı

Marvel’s Avengers ilk kez duyurulduğunda tüm oyun dünyası, bu yeni oyuna odaklanmıştı. Zira yakın zamanda Marvel’s Spider-Man oyunu son derece olumlu eleştiriler almıştı. Spider-Man oyunundan farklı bir stüdyo tarafından geliştirilen oyun sızdırıldığında bile hayranlar, karakterlerin görünüşlerini beğenmedi. Oyun çıkmadan önce sürekli ‘Bunu istemiyoruz!’ gibi tepkiler duysak da Square Enix geri adım atmadı.