Mercedes, AMG GT spor arabasının dört kapılı sürümü olan AMG GT Concept ile heyecan yaratıyor. Şirket tarafından Cenevre Otomobil Fuarı 2017 etkinliğinde tanıtılan ve sadece konsept olmakla kalmayacağının altı çizilen rüya otomobil, kaputunun altında resmen bir canavar barındırıyor.

Mercedes araçlarını geri çağırıyor!

Mercedes yetkilileri araçlarını geri çağırmaya hazırlanıyor, Yetkililer şok edici bu sorunu…

805 beygirlik canavar Mercedes AMG GT Concept

Mercedes AMG GT Concept, Mercedes-AMG Formula 1 otomobillerinden ilham alan hibrit aktarma organlarına sahip. Elektrik motoru ve 4 litre çift turbolu V8 ile elde edilen toplam sistem gücüyle 805 beygire ulaşan otomobilin bu sistemine EQ Power+ adı veriliyor. Şirket bunu, tüm performans sınıfı hibrit otomobillerine uygulama planları içerisinde.

AMG GT Concept, 0’dan 100 kilometreye 3 saniyeden daha düşük sürede ulaşabiliyor. Otomobil, yüksek bagaj hacmi ve konforlu iç tasarımıyla dört kapılı olmasına rağmen yüksek performans sunmasıyla göz dolduruyor.

Otomobilin tamamen elektrikli olarak da kullanılabildiği ifade edilse de ne kadarlık bir mesafe sunulduğu henüz açıklanmış değil. Ek olarak, elektrikli motorun GT Concept’in hızlanması için itici olarak da kullanılıp kullanılamayacağı da merak konusu. Batarya ise frenlemelerde veya yanmalı motorla şarj olabiliyor.

Mercedes AMG GT Concept’in 2019 yılında yollarda olması planlanıyor. Biz de kendisini yollarda görebilmek için sabırsızlanıyoruz!

:: Mercedes AMG GT Concept otomobili beğendiniz mi?