Alman otomotiv devi Mercedes Benz, GL’in makyajlanmış yeni sürümünü, bir çok modelinde olduğu gibi yeni bir isimle tanıttı. İşte karşınızda 2017 model Mercedes Benz GLS.

Mercedes Benz, GL Serisi’nin makyajlanmış sürümünü diğer birçok modelinde olduğu gibi yeni bir isimlendirme politikasıyla beraber tanıttı. Yeni tanıtılan Mercedes GLS, SUV ailesinin S Serisi olarak lanse ediliyor.

İşte SUV Ailesinin Yeni Efsanesi 2017 Mercedes Benz GLS!

Mercedes Benz’in yeni SUV modeli kendisine halihazırda piyasada bulunanGL serisini temel alırken, yeni tanıtılan Mercedes Benz GLS modelin makyajlanmış hali olarak dikkat çekiyor.

Yenilenen LED farlara sahip olan Mercedes Benz GLS, daha büyük ve daha belirgin bir ön ızgarayla beraber yenilenen bir ön tampona sahip. Arka tarafta ise ufak değişiklikler yer alırken Mercedes Benz GLS modelinin asıl değişikliği otomobilin içerisine girilince ortaya çıkıyor.

Mercedes Benz GLS, S Serisinin İzlerini Taşıyor

Yedi kişilik geniş hacimli bir SUV olan Mercedes Benz GLS, S Serisi modellerde görmeye alıştığımız 8 inçlik dokunmatik kontrol ekranı dikkat çekiyor. Tablet benzeri bu ekranla otomobilin bilgi eğlence sisteminikolayca kontrol edebiliyorsunuz.

Yeni bir touchpad’e ve yenilenmiş bir üç kollu direksiyon simidine sahip olan Mercedes Benz GLS, opsiyonel olarak hava iyonize sistemine sahip.

Mercedes Benz GLS, performans tarafında da ufak geliştirmeler ile beraber geliyor. Toplamda dört farklı motor seçeneğine sahip olan GLS; 455 bg ile699 Nm tork, 365 bg ve 500 Nm tork ve 585 bg ve 760 Nm tork değerine sahip üç farklı benzinli motor seçeneğine sahip.

GLS modelinin ürün gamında yer alan tek dizel motor ise 258 bg ve 616 nm tork üreten V6 turbo dizel motora sahip. 9 ileri otomatik şanzıman ile gelecek olan Mercedes Benz GLS, 2016 yılının bahar aylarında piyasada yer alacak.