Mercedes’in performansa yönelik modifiye servisi Brabus, GLE Coupe modelini modifiye etti. 700 beygir gücüne çıkan Brabus GLE Coupe hakkında detaylar haberimizde.

Alman otomobil üreticilerinden Mercedes, orjinal modifiye ve performansarttırımı konusunda Brabus ile çalışıyor. Brabus tarafından modifiye edilen araçları garanti kapsamından çıkartmayan firma, bu araçlara ayrı bir özen gösteriyor. Motor modifiyesinden, araç kaportasına kadar birçok seçenek sunan Brabus, bu sefer Mercedes GLE Coupe’yi modifiye etti.

 

brabus-gle-1

Mercedes‘in BMW X6‘ya rakip olan modeli GLE Coupe‘yi geliştiren Brabus, ortaya oldukça güçlü bir SUV otomobil çıkartmış. GLE Coupe modelini daha iri ve kaslı bir görünüme sokan Brabus, iç tarafında da çeşitli değişiklikler yapmış. Mercedes, GLE 450 AMG modelinde 3 litrelik çift turbolu bir motorkullanmıştı. Bu motordan 367 beygir güç ve 520 Nm tork elde edebilen Mercedes’in yeni motoru bunun yaklaşık olarak 2 katı gücünde.

brabus-gle-2

 

Brabus tarafından değiştirilen motor, 700 beygir gücünde ve 960 Nm torkedebiliyor. Maksimum sürati 300 kilometre ile sınırlandırılan bu araç, 0 – 100 arasındaki hızlanmasını 4 saniyede tamamlıyor. Büyük ve ağır bir yapıya sahip olan bir araç için oldukça iyi bir süreye sahip olan Brabus GLECoupe, isteğe bağlı olarak 21, 22 ve 23 inç jant seçeneklerinden birisi ile alınabiliyor. Pirelli, Continental ve YOKOHAMA lastik markalarından istediğinizi seçebildiğiniz bu araç, Dubai Otomobil Fuarında tanıtıldı. Henüz fiyatı belli olmayan bu araç sınırlı sayıda modifiye edilecek.

 

brabus-gle-3