Meta, belirli içerik oluşturucuların NFT’lerini Facebook’ta yayınlamalarına izin verecek!

2

Meta, ABD’deki seçkin içerik oluşturuculara profillerine dijital koleksiyonlar gönderme gücü vermeye başladığını onayladı. Özelliğin daha fazla kullanıcıya sunulup sunulmayacağı ve ne zaman geleceği belli olmasa da – Meta, sürümü “yavaş kullanıma sunma” olarak nitelendirdi. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg daha önce Meta’nın sosyal ağda NFT desteğini test edeceğini söyledi. Meta Ürün Müdürü Navdeep Singh, Twitter’da NFT entegrasyonunun Facebook’ta nasıl görüneceğine dair fotoğraflar yayınladı ve Instagram’ın uygulamasına benzer şekilde, içerik oluşturucuların profillerinde NFT’lerini gösterebilecekleri bir dijital koleksiyon sekmesi olacak.

Meta, belirli içerik oluşturucuların NFT'lerini Facebook'ta yayınlamalarına izin verecek!- ixirweb.com

Yaratıcılar, koleksiyonlarını, insanların yorum yapabileceği ve tepki gösterebileceği durum güncellemeleri olarak yayınlayabilecek ve üzerlerine tıklayınca sanat eseri hakkında bilgi gösterebilecek. Facebook, kullanıcıların uyumlu dijital cüzdanlarını, Instagram’da yapabileceklerine benzer şekilde web sitesine bağlamalarına izin verecek. Şu anda Facebook, Ethereum ve Polygon’da basılan NFT’leri destekliyor, ancak yakında Solana ve Flow NFT’lerini de destekleyecek.

Meta, Mayıs ayında Instagram’da NFT entegrasyonunu test etmeye başladı ve kullanıcıların parçalarını Hikayelerde artırılmış gerçeklik çıkartmaları olarak göstermelerine izin vermek gibi ilgili ek özellikler vaat etti. NFT’ler, platformların kullanıcı tabanına dayalı olarak belki de Instagram’a Facebook’tan daha uygun bir eklentidir, ancak Meta onları ürünlerinin bir parçası yapmaya kararlı. Zuckerberg, Instagram’da dijital koleksiyonların gelişini duyuran gönderide şunları yazdı: “Yalnızca meta veri deposu ve Reality Labs çalışmalarımızda değil, aynı zamanda uygulama ailemizde de NFT’ler için inşa etmeye başlıyoruz.”

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.