Meta, Facebook’tan kaldırılan şiddet içerikli içeriğin miktarını neredeyse iki katına çıkardı

0
1

Meta, Facebook’tan kaldırdığı şiddet içerikli içeriğin miktarını neredeyse iki katına çıkardı. 2022’nin ilk çeyreğinde şirket, şiddet ve şiddeti teşvikle ilgili kurallarını çiğnediği için önceki çeyrekte 12,4 milyon olan içeriği 21.7 milyon parçaya çıkardı.

Instagram’da bu çeyrekte yayından kaldırmalar da arttı, ancak sadece biraz. Şirket, şiddet konusundaki kurallarını çiğnediği için 2021’in son çeyreğinde 2,6 milyondan 2,7 milyon gönderiyi kaldırdı.

Şirket, üç aylık topluluk standartları uygulama raporunun bir parçası olarak yeni ölçümleri paylaştı. Raporda Meta, yayından kaldırmalardaki artışı “proaktif algılama teknolojimizin genişlemesine” bağladı. Şirkete göre, kaldırılan yayınların yüzde 98’inden fazlası, kullanıcılar bunları bildirmeden önce kaldırıldı.

Rapor, Meta’nın New York, Buffalo’daki son toplu katliamın ardından tepki süresi için incelemeyle karşı karşıya olduğu bir anda geliyor. Facebook’ta ve diğer platformlarda ve şirketlerde dolaşan çekimlerin canlı kayıtları, tüm yeni kopyaları almakta yavaş kaldı. Washington Post’a göre, Facebook’a gönderilen bir kopya, ilk yayınlandıktan dokuz saat sonra kaldırılmadan önce 46.000’den fazla kez paylaşıldı.

Christchurch gibi önceki toplu çekimlerde olduğu gibi, insanların canlı kayıtları hızlı bir şekilde indirip yeni kopyalarını oluşturma yeteneği, Meta’nın politikalarını uygulama yeteneğini test etti.

Meta’nın Dürüstlükten Sorumlu Başkan Yardımcısı Guy Rosen, “Bunun gibi olaylar aracılığıyla gördüğümüz zorluklardan biri, insanların politikalarımızdan ve yaptırımlarımızdan kaçınmaya çalışmak için yeni içerik, yeni sürümler, yeni dış bağlantılar oluşturması” dedi. muhabirler. “Her olayda olduğu gibi, gelecekte ihlal eden içeriği daha hızlı kaldırabileceğimizi tespit edebilmemizi sağlamak için süreçlerimizi iyileştirmeyi, sistemlerimizi iyileştirmeyi öğrenmeye devam edeceğiz.”

Meta ayrıca yanlışlıkla indirdiği içerikle ilgili güncellenmiş istatistikleri de paylaştı. Şiddet içeren içerik için şirket, başlangıçta kaldırıldıktan sonra temyiz edilen 756.000 Facebook gönderisini sonunda geri yüklediğini söyledi. Şirket ayrıca “hatalar etrafında sağlam ölçümler geliştirmeye çalıştığını” söyledi, ancak temyiz edilen içeriğin geri yüklenmesinin ötesinde neyi ölçeceğini açıklamadı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.