Facebook’un meta veri tabanına dönüşü dağınık olmaya devam ediyor. Reuters’e göre, Meta’nın donanım çabalarına ve diğer metaverse girişimlerine ev sahipliği yapan Reality Labs bölümü, bazı projelerini kesecek. Hangi projelerin etkileneceği belli değil, ancak Meta CTO’su Andrew Bosworth’un çalışanlara şirketin bir zamanlar planladığı işlerin bir kısmını artık karşılayamayacağını ve diğer bazı projelerin “erteleneceğini” söylediği bildirildi.

Haber, Meta’nın şirketi sosyal ağ yerine sanal gerçeklik ve meta evren etrafında yeniden yönlendirme konusundaki iddialı planına darbe vuran en son haber. Şirket, 2021’de Reality Labs’ta 10 milyar dolar kaybetti ve 2022’de önceki yıllara göre daha az çalışan işe almayı planlıyor.

Aynı zamanda, şirket görünüşe göre hala bu sonbaharda beklenen “üst düzey” VR kulaklığı olan Project Cambria’ya takılıyor. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, “geliştiricilerin yepyeni bir karma gerçeklik deneyimi oluşturmasını sağlayacak” cihaz için “renk geçiş teknolojisi” hakkında yeni ayrıntılar verdi. Şirket ayrıca Reality Labs için genel merkezin dışında ilk fiziksel perakende mağazasını açtı.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın