Microsoft, Series X güncellemesinin Xbox One disklerinin çevrimdışı oynatılmasına izin verdiğini doğruladı!

1

Kesintiler ve diğer sorunlar, oyuncuların satın alınan oyunlara erişimi olmamasına neden olduğundan, Xbox’ın çevrimiçi DRM’si Xbox Series X konsollarıyla ilgili en büyük sorunlardan biri olmuştur. Bir başka büyük şikayet ise, platformlar arası Xbox One disk oyunlarına, bağlantı gerektirmeyen oyunlarda bile çevrimdışı erişilememesidir. Atılan tweet’te artık yeni bir güncelleme ile internet kontrolü yapmaya veya bir Xbox One diskinden indirme yapmaya zorlanmayacağınız anlamına geliyor.

Kullanıcıların değişikliği son zamanlarda fark etmeye başlandığı söylendi.

Daha önce sorun neydi? Sorun esasen Microsoft’un Akıllı Teslimat sistemi etrafında dönüyordu. Önceden, yeni nesil bir konsola çeşitli türlerde Xbox One/Xbox Series X oyun diskleri taktığınızda, oyunu doğrudan diskten yüklemiyor, bunun yerine internet üzerinden güncellenmiş bir sürüm yükleyebiliyordu. Series X konsollarının çoğu Xbox One oyununu doğrudan oynama yeteneğine sahip olmasına rağmen.

Bunun anlamı, artık “Xbox One”, “Xbox One/Xbox Series X”, “Xbox Series X/Xbox One” ve “Xbox Series X” markalı birçok oyunu çevrimdışı oynayabileceğinizdir.

Birkaç istisna daha var. Örneğin, Forza Horizon 5 veya Halo Infinite gibi “saplamalar” olarak bilinen bazı disk oyunları oyunun tam sürümünü içermez, bu nedenle bunlar için bir bağlantıya ihtiyacınız olacaktır. Genişletme paketleri vb. ile birlikte oyunların en son sürümlerini indirmek için de internete ihtiyacınız olacak. Ve Series X konsolları bir hesap gerektirir, bu nedenle bunu ayarlamak için en az bir kez çevrimiçi olmanız gerekir.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın