Microsoft Teams sonunda Apple Silicon Mac’ler için optimize edildi!

0
1

Microsoft nihayet Apple Silicon Mac’leri çalıştırmak için optimize edilmiş bir Teams sürümünü yayınladığını duyurdu. Microsoft’tan Anupam Pattnaik, “Mac kullanıcıları için bu, performansta önemli bir artış, cihaz kaynaklarının verimli kullanımını ve çağrılar veya toplantılar sırasında birden fazla yüksek çözünürlüklü monitör kullanırken bile optimize edilmiş bir Teams deneyimi sağlanması anlamına geliyor” dedi.

Güncellenen uygulama, Apple’ın ilk Silikonla çalışan M1 cihazlarını ortaya çıkarmasından yaklaşık iki yıl sonra geldi. Teams şimdiye kadar Rosetta 2 çevirisini kullanarak çalıştı ve yavaş başlatma süreleri, gecikme ve daha fazlası gibi performans sorunlarına neden oldu. Çözümlerden biri, Microsoft Edge Mac tarayıcısı gerektiren Teams’in aşamalı web uygulaması sürümünü çalıştırmak olmuştur.

Office paketi de dahil olmak üzere diğer Microsoft uygulamaları, Silikonla çalışan Mac’lerin piyasaya çıkmasından kısa bir süre sonra kullanıma sunuldu. Ancak şirket, Nisan ayında yeni çipler için optimize edilmiş bir Teams sürümünün beta testine ilk kez başladı.

Team’in yeni sürümleri, hem Intel hem de Silikon destekli Mac’lerde yerel olarak çalışan evrensel bir ikili dosya olarak yayınlanacak. Ancak yine de biraz beklemeniz gerekecek – Microsoft, “önümüzdeki aylarda artışlarla” yayınlamayı planlıyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın