Microsoft, sistemlerini yükseltemeyen Windows 10 kullanıcılarını sevindirecek bir açıklama yaptı. Şirket, desteğini sürdüreceğini söyledi!

Microsoft tarafından 5 Ekim 2021 tarihinde tüm dünyada stabil sürümü yayınlanan Windows 11, halen bazı Windows 10 kullanıcılarına sunulmuş değildi. Ancak Windows 11’e işletim sistemi üzerinden güncelleme ile geçmek isteyen ve sabırla bekleyen birçok kullanıcıya bu hizmetin sunulduğu duyuruldu. Ardından şirket, sistemlerini yükseltemeyecek olanlara da güzel bir haber verdi.

Windows 10 her yıl yeni özelliklerle güncellenecek

Microsoft, önümüzdeki yıllarda Windows 10 sistemlerini gelecek yeni güncellemelerle birlikte desteklemeyi planladığını söyledi. Bu doğrultuda şirket, bugünden itibaren Kasım 2021 güncellemesini yayınlamaya başladığını duyurdu. Ayrıca bundan sonraki büyük güncellemenin 2022 yılı içerisinde geleceğini söyledi. Bu sayede kullanıcıların Windows 11‘in bazı yeni özelliklerine erişmesi sağlanacak.

Microsoft’un gelecekteki Windows planlarının çoğu anlaşılabilir bir şekilde Windows 11 üzerinden ilerliyor. Fakat şirket, 14 Ekim 2025‘e kadar Windows 10‘un en az bir sürümünü destekleyeceğini söylüyor. Ayrıca Microsoft bugün Windows 11’in dağıtımını da hızlandırdığını söyledi.

John Cable konuyla alakalı şunları söyledi:

Olumlu bulduğumuz kullanıma sunma deneyimimize ve bugüne kadar aldığımız kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak, kullanıma sunma hızını daha önce beklediğimizden daha hızlı bir şekilde ilerletmeye karar verdik. Bu yüzden artık Windows 11 yükseltmesini uygun olan Windows 10 cihazlarına daha geniş bir şekilde sunacağız.