Yeni Windows 11 işletim sistemini geçtiğimiz aylarda kullanıcılarla buluşturan Microsoft, başarılı sonuçlar elde edildiğini açıkladı!

Yenilenmiş tasarım hatları ile birlikte çıkış yapan Windows 11, kullanıcıları adeta ikiye böldü. Kimi kullanıcılar yeni işletim sisteminde performans kaybı yaşadığını ve stabil hale gelebilmesinin zaman alacağını söyleyip Windows 10’u tercih ederken, kimi kullanıcılar Windows 11’in ufak sorunlar dışında başarılı olduğunu ve daha iyi hale geleceğini düşünüp bu işletim sisteminde kaldı. Microsoft cephesi ise konu ile ilgili istatistik bilgiler yayınladı

Dünya çapında 1,4 milyardan fazla aktif Windows 10 ve 11 kullanıcısının bulunması ve Windows’ta geçirilen sürenin pandemi sürecinden öncesine göre yüzde 10 artması Microsoft için mutlu edici bilgilerden ikisi. Ayrıca yapılan bir araştırmaya göre 2021 yılında 340 milyondan fazla bilgisayar satıldı. Bu da 2019 yılına göre yüzde 27’lik bir artış anlamına geliyor. Microsoft cephesindeki olumlu gelişmeler bunlarla da sınırlı kalmıyor. Şirketin açıklamasına göre Windows 11, piyasaya çıkışından bugüne geçen sürede, Windows 10’un aynı sürecine göre iki kat daha fazla kişiye ulaştı.

Windows 11’e geçişler Windows 10’dan iki kat hızlı

Aynı süre baz alındığında Windows 10’dan Windows 11’e geçişlerin Windows 8’den Windows 10’a geçişlere göre yaklaşık iki kat fazla olduğu Microsoft’un kendi blogunda paylaşıldı. Bu açıdan şirket için her şey güzel olurken, işletim sistemindeki hataların büyük ölçüde ortadan kaldırılması da kullanıcılar cephesinde güven sağladı.

Yeni Windows 11 işletim sistemini geçtiğimiz aylarda kullanıcılarla buluşturan Microsoft, başarılı sonuçlar elde edildiğini açıkladı!

Özellikle AMD işlemcili bilgisayarlarda Windows 11’in düzgün çalışamaması ve birçok hata ile çıkış yapması hem basında, hem de forumda büyük yankı uyandırmıştı. Ancak elini çabuk tutan firma, AMD özelinde yaşanan sorunların büyük kısmını ortadan kaldırdı. Ayrıca Microsoft Store cephesi de muhtemelen Windows 11 kaynaklı olarak trafik patlaması yaşadı. Mağazaya giren kullanıcı sayısının üç kat artması, şirket cephesine iki olağan sebebe bağlandı.

Bunlardan birisi yeni Windows 11 işletim sisteminin benimsenmesi ve paralel olarak sistem uygulamalarının daha fazla kullanılmaya başlaması. Bir diğeri ise 2021 yılı itibariyle değişen ve daha kullanıcı dostu olan Microsoft Store politikalarının gereği olarak düşünülüyor. Kullanıcıların Windows 10’dan 11’e ücretsiz geçebilmesi de yaşanan olumlu gelişmelerin sebeplerinden oluyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.