Windows 11 üzerinde çalışmalarını sürdüren Microsoft, Ekran Okuyucusu ve Başlat menüsüne yeni iyileştirmeler getiriyor. Başlat menüsüne artık daha fazla uygulama eklenebilecek.

Windows 11 ile modern bir tasarım anlayışına geçiş yapan Microsoft, ortalanmış ve yuvarlatılmış köşelere sahip yeni başlat menüsü ile kullanıcılardan olumlu yorumlar almayı başardı.

Daha fazla belge ve uygulama eklenebilecek

Yeni Windows 11 Insider Build 22509 sürümünü Insider sürümü dağıtmaya başlayan şirket, başlat menüsüne yeni özelleştirmeler ve iyileştirmeler getiriyor. Yeni güncelleme ile beraber kullanıcılar, başlat menüsüne fazladan içerik satırı ekleyerek daha fazla uygulamaya ulaşabilecekler ve saat ve tarih ikincil monitörlerde de gösterilecek. 

Microsoft Edge ve Ekran Okuyucusu tarafında da yeni geliştirmeler sunan güncelleme, artık internette gezinirken daha fazla bağlamsal bilgi sunulmasını sağlayacak. Gerekli radyo düğmeleri ve düzenleme alanlarının gerektiği gibi okunacağını söyleyen şirket, Ekran Okuyucusu ile daha tutarlı bir gezinme deneyimi sunmayı hedefliyor.