Microsoft, Xbox Game Pass için bir aile planını test ediyor!

0
2

Aylarca süren söylentilerden sonra Microsoft, vahşi doğada bir Xbox Game Pass Ultimate aile planını test etmeye başlıyor. Kolombiya ve İrlanda’daki Xbox Insider’lar, aynı ülkede oldukları sürece planlarına en fazla dört kişiyi eklemelerine olanak tanıyan yeni teklifi deneyebilir. Bu kişiler, konsol, PC ve bulut oyunları için yüzlerce oyundan oluşan bir kitaplık da dahil olmak üzere Game Pass Ultimate’ın tüm avantajlarına erişebilecekler.

Her iki ülkede de bulunuyorsanız, kayıt sınırlı olmakla birlikte, Microsoft Store’dan Xbox Game Pass – Insider Preview planını satın alabilirsiniz. Halihazırda Game Pass üyesiyseniz, aboneliğinizde kalan süre parasal değerine göre dönüştürülür. Bir aylık Game Pass Ultimate, aile planının 18 gününe bedeldir. Bir şeyleri ayrıştırmak, Microsoft’un ABD’ye getirmesi durumunda aile planının ayda 25 dolara veya kişi başına 5 dolara mal olacağını gösteriyor.

Farklı bir plana geçmeden önce üyeliğinizin süresinin dolmasını beklemeniz gerekecek. Bir aile planına davet etmek istediğiniz kişilerin de mevcut bir Game Pass aboneliğini iptal etmesi veya aboneliğin bitmesini beklemesi gerekir. Alternatif olarak, sadece yeni bir Microsoft hesabı oluşturabilirler. Xbox Tam Erişim planına sahip kişilerin uygun olmadığını belirtmekte fayda var.

Game Pass’i Xbox işinin kalbine yerleştiren Microsoft için bir aile planı çok mantıklı görünüyor. Bu, şirketin hizmetin toplam kullanıcı sayısını artırmasına yardımcı olacaktır, ancak birden fazla Game Pass üyeliği olan evlerde veya tek bir planın fiyatını bölen arkadaş grupları arasında bazı abonelikleri kaybetme pahasına olabilir.

Başka yerlerde, Nintendo, hem standart hem de Genişletme Paketi katmanları için uzun süredir bir Switch Online aile planı sunuyor. Sony, yakın zamanda PlayStation Plus’ı yenilese de henüz çok kişili planlar sunmuyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın