Microsoft yetkilisi, Xbox konsolların oyun yakalama ve paylaşma esnasındaki performans sorunlarını düzelteceğini açıkladı.

Microsoft, Xbox ile alakalı gelecek planlarından bahsetti. Xbox Proje Yönetimi Direktörü Jason Ronald, bir röportajında şirketin oyun konsolu konusundaki önceliklerini açıkladı. Xbox kullanıcılarının video yakalama ve paylaşma deneyimini yeterince iyileştiremediklerini söyleyen Ronald, ekip olarak bu konu üzerinde durduklarını belirtti.

Jason Ronald, Iron Lords Podcast isimli YouTube kanalına konuk oldu. Xbox kullanıcılarının oyun oynarken video kaydedebilmelerini sağlayan Xbox DVR işlevini geliştirme planları olup olmadığı sorusu üzerine açıklama yapan Ronald, DVR’ın gelişimine sıcak baktığını dile getirdi. Oyun kaydetme ve paylaşma deneyiminin çok önemli olduğunu da vurguladı.

Xbox ekibi, DVR özelliğini iyileştirmeye öncelik veriyor

Xbox kullanıcılarına göre, DVR özelliğinin önemli sorunları var. Oyuncular kaydettikleri videoda ses gecikmesi yaşandığından ve kayıt esnasında performans düşüşü meydana geldiğinden yakınıyorlar. Şikayetlerin farkında olduklarını belirten Xbox Proje Yönetimi Direktörü Jason Ronald, video yakalama kalitesi ve paylaşma deneyimini iyileştireceklerine söz verdi.

Jason Ronald, Microsoft Xbox departmanının DVR özelliğindeki problemleri gidermeye öncelik verdiğini açıkladı. Halihazırda sorunları çözmek için çalışsalar da daha yapacak işler olduğunu vurgulayan Ronald şunları kaydetti:

Game DVR’nin, bu yıl yapabildiğimizden daha fazla ilerleme kaydedebilmeyi dilediğim, yakalama ve paylaşma konusunda tek alan alan olduğunu kesinlikle söylemeliyim.

Ekip Xbox konsollarında video yakalama kalitesini iyileştirmek için çalışıyor. Fakat daha yapılacak çok iş var. Geri bildirimleri kesinlikle duyuyoruz. Video yakalamanın güvenilirliği ve kalitesinde bazı iyileştirmeler yaptık ancak burada hala yapacak işlerimiz olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu kesinlikle bizim için bir önceliktir.

Jason Ronald bu açıklamasıyla Xbox sahiplerinin içini bir nebze rahatlatabildi. Ancak bahsettiği iyileştirmelerin ne zaman son kullanıcıya geleceğini açıklamadı. Yine de problemlerin birinci ağızdan teyit edilmesi ve düzeltileceği sözü verilmesi konsol sahipleri için sevindirici bir gelişme.