Microsoft’un bir süredir üzerinde çalıştığı “One Outlook” projesi olan Windows için yeni Outlook e-posta istemcisi, prime time için neredeyse hazır görünüyor. Bazı kullanıcılar, ilk olarak Windows Central tarafından tespit edildiği gibi yeni uygulamayı indirebildi, ancak şu anda yalnızca iş ve eğitim hesapları için çalışıyor gibi görünüyor. İçeri girebilenler buluyor… şey, hemen hemen tam olarak beklediğiniz gibi.

Microsoft’un posta istemcilerinin geleceğinin Outlook web uygulamasına çok benzeyeceğini uzun zamandır duyduk ve gerçekten de yeni uygulama tam da bu gibi görünüyor. Windows için Outlook’un önceki sürümlerinden çok daha hafif ve basittir ve sonunda yerini alması planlanan yerleşik Posta uygulamasından çok daha güçlüdür. Microsoft, hizmetlerini yalnızca yerel uygulamalar olarak çalıştırmak yerine web’e taşımaya devam ettiğinden, uygulama da tamamen çevrimiçi olarak barındırılıyor.

Outlook ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Scott Stiles, The Verge’e yaptığı açıklamada, “Bir sonraki güncellememizin heyecanını takdir ediyoruz ve önümüzdeki haftalarda paylaşacak daha çok şeyimiz olacak” dedi. “İndirilebilir sürüm, Windows için Outlook’un desteklenmeyen erken bir test sürümüdür ve beta testçilerimiz için kullanılabilecek bazı özellik ve geliştirmelerden yoksundur. Müşterilerimizi beta sürümünün çıkmasını beklemeye teşvik ediyoruz.”

Uygulamanın 2021’de test edilmesi gerektiği ve bu yıl sonunda diğer müşterilerin yerini almayı planladığı bildirildi. Şimdi, Microsoft’un yeni uygulamayı bu ayın sonunda Build geliştirici konferansında resmi olarak duyurması ve bundan sonra Posta, Takvim ve sonunda Outlook’un diğer sürümlerinin yerini alacak gibi görünüyor. Nasıl performans gösterdiğine gelince? Görmek için yeni uygulamayı elde edene kadar beklememiz gerekecek, ancak web uygulamaları için kabuk görevi gören masaüstü uygulamalarının biraz sivilceli bir geçmişi olduğunu söylemek güvenli. Ancak Microsoft’un Progresif Web Uygulamaları için uzun süredir devam eden baskısı ile gelecek öyle ya da böyle geliyor gibi görünüyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın