Son zamanlarda telefonlarınıza gelen ve icralık.mobi sitesine yönlendirilen bir çeşit yeni dolandırıcılık hilesine düşmemek istiyorsanız haberimize göz atmalısınız.

Günümüzde artan akıllı telefon kullanımı her ne kadar birçok işimizi kolaylaştırıyor olsa da beraberinde birçok riski de getiriyor. Dikkatsiz vebilinçsiz kullanımlar ise dolandırıcılara yeni bir kazanç kaynağı oluşturuyor.

ICRALIK kişisinden gönderilen mesajlara dikkat!

Birçok kişiye gönderilen ve kişi bilgisi olarak “ICRALIK” yazan aşağıda görebileceğiniz mesajda yer alan linke tıkladığınızda sizi çeşitli dikkat çekici görsellerle beraber üye olmaya teşvik ediyor. Ekranda yer alan linke tıkladığınızda ise telefonunuza hemen bir şifre geliyor ve şifreyi ekranda yer alan bölüme yazdığınız da abonelik işleminiz başlatılıyor.

screenshot_2015-10-12-17-39-53-1

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra gönderilen bilgi mesajında üyeliğin 56 TL’lik bir ücreti olduğu ve mobil ödeme işleminin başarıyla tamamlandığı belirtiliyor.

icralık.mobi aboneliği nasıl iptal edilir?

İnsanların dalgınlığından yararlanılarak kullanılan bu sitenin abonelik iptali içinse “IPTAL  ET” yazarak 7979’a göndermeniz yeterli olacaktır. Aboneliğin ilk haftalık veya aylık ücreti tahsil edildiği taktirde bu parayıgeri alma şansınız maalesef ki olmuyor.

Bu konuda size tavsiyemiz güvenmediğiniz pop-up açan sitelere hücresel veri bağlantısı üzerinden girmemeniz ve size gönderilen mesajlarda yer alan bilmediğiniz linklere tıklamamanız yönünde olacak. Bakalım operatörler bu konu hakkında bir önlem alacak mı?