Montblanc Summit 3, iOS için ilk Wear OS 3 akıllı saat olacak!

0
1

Yaklaşan Montblanc Zirvesi 3, yalnızca Wear OS 3’ü çalıştırmakla kalmayacak, aynı zamanda yeni birleşik platformda iOS’u destekleyen ilk akıllı saat olacak.

Summit 3, Qualcomm’un Snapdragon Wear 4100 Plus platformundan güç alan ilk akıllı saat değil, ancak Wear OS 3 kurulu olarak piyasaya sürülen ilk akıllı saat. Ayrıca iOS’u da desteklemesi, onaylanmış diğer Wear OS 3 saatlerinden önemli bir farklılıktır. Örneğin, Samsung Galaxy Watch 4 serisi ve yakında çıkacak olan Google Pixel Watch, Android kullanıcılarına özeldir.

Montblanc Summit 3 Tanıtıldı - ixirweb.com

Daha eski Wear OS 2 ve Samsung Tizen destekli akıllı saatler, iPhone sahipleri arasında hiçbir zaman inanılmaz derecede popüler olmasa da iOS ile çalışır. 4100 Plus yonga setinde çalışan Wear OS 2 saatleri, bu yıl içinde Wear OS 3’e yükseltilebilir – ancak yükseltildikten sonra hala iOS uyumlu olup olmayacakları henüz belli değil. Samsung Galaxy Watch 4 ve Pixel Watch’ın iOS’tan kaçınması, Wear OS 3’ün kapalı bir ekosistem olacağını ima etti. Bununla birlikte, Montblanc’ın iPhone kullanıcılarını destekleme kararı, Fossil ve Mobvoi gibi diğer Wear OS saat üreticilerinin gelecekteki saatler için davayı takip edebileceğini ve hatta eski saatleri yükseltirken bir tür iOS uyumluluğunu koruyabileceğini gösteriyor.

Miller’e göre Summit 3, hem iOS hem de Android’de “telefon ve saat arasında bir köprü” görevi görecek özel bir yardımcı uygulamaya sahip olacak. Bu aynı zamanda Fossil ve Mobvoi’nin iOS kullanıcılarını karışımda tutmak istiyorlarsa kendi uygulamalarını geliştirmeleri gerekebileceğini de ima ediyor.

Ancak Summit 3’ün iPhone’larla çalışacak olması, iOS kullanıcılarının Android kullanıcılarıyla aynı Wear OS 3 deneyimine sahip olacağı anlamına gelmiyor.

Google sözcüsü Ivy Chen Hunt The Verge’e verdiği demeçte, “Wear OS 3 için önceliğimiz Android ekosistemindeki kaliteli deneyimlere odaklanmak” dedi. Montblanc Summit 3, Wear OS 3’ü çalıştıracak ve iPhone’larla uyumlu olacak. Ancak uygulamalar ve deneyimler için destek, telefon platformuna göre değişecektir.” Hunt, Google’ın iOS’u YouTube Music ve bildirimleri yansıtma gibi uygulamalar ve hizmetlerle desteklediğini ve şirketin gelecekte desteği genişletmeyi planladığını açıklamaya devam etti.

15 Temmuz’da Montblanc Zirvesi 3 başlayana kadar iOS deneyiminin tam olarak nasıl farklı olacağını bilemeyeceğiz. Bununla birlikte, saatin fiyatı 1.250 € gibi görünüyor.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.