Motorla’nın ekran altı kamera teknolojisine sahip Edge X30 modeli üzerinde çalıştığı sızdırıltı. İşte yeni modelin özellikleri…

Aralık ayında Edge X30 modelini tanıtan Motorola, yeni bir sızıntı ile gündeme geldi. Şirketin ekran altı kameraya sahip çalışma yürüttüğü ortaya çıktı.

Dünyada ilk Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili telefon olan Motorola Edge X30, siparişe açıldıktan sonra 3 dakikada tükendi. Gösterilen ilgiye kayıtsız kalmayan şirket, kullanıcılara tam ekran deneyimi yaşatmak için ekran altı kamera teknolojisi kullanacak.

Motorola Edge X30, ekran altı kameralı olarak tekrar piyasaya sürülecek

Ekran altı kameraya sahip Edge X30 modeli, Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak. Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, 4 nm fabrikasyon süreci ile üretildi. ARMv9 tabanlı çekirdeklerle karşımıza çıkan yonga seti, bünyesinde bir adet 3.0GHz Cortex X2 ve üç adet 2.5GHz Cortex A710 çekirdeklerine sahip. Verimlilik çekirdeği olarak bilinen ve düşük güç tüketimine sahip olan Cortex A510 çekirdeği ise 1.8GHz hızında çalışıyor.

Motorla'nın ekran altı kamera teknolojisine sahip Edge X30 modeli üzerinde çalıştığı sızdırıltı. İşte yeni modelin özellikleri...

6.67 inç AMOLED panel ile tanıtılacak model, 10 bit renk sunacak. Cihaz ekranının 144Hz yenileme hızına ve HDR10 Plus sertifikasına sahip olacağı belirtiliyor.

Ekran altı kameralı Edge X30 modeli, 3 farklı varyantla kullanıcıların karşısına çıkacak . Yeni modelin 8 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 256 GB depolama seçenekleriyle satışa sunulacağı belirtiliyor.

Standart versiyon ile aynı özelliklere sahip olacağı tahmin edilen cihaz, üçlü kamera dizilimiyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Cihazda 50 Megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 Megapiksel derinlik sensörü yer alacak. Öz çekim kamerası olarak ekran altı kamera teknollojisi ile birlikte 60 Megapiksel f/2.2 lens kullanılacak.

Daha fazla haber ve bilgi için facebook sayfamızı veya web sitemizi takip edebilirsiniz.